Kamieński Portal Informacyjny
Tak, pomagam! Zbiórka żywności w wybranych sklepach w całym kraju

Tak, pomagam! Zbiórka żywności w wybranych sklepach w całym kraju

Mimo trwającej pandemii koronawirusa udało się — wystartowała akcja „Tak, pomagam” organizowana przez Caritas Polska. Wolontariusze w całym kraju rozpoczęli zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. Akcja będzie prowadzona także w sobotę. 25 września, punktualnie o 12:00 w całej Polsce rozpoczęła się zbiórka.

W tym trudnym dla wszystkich roku związanym z występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2, mamy wyjątkową okazję do dzielenia się dobrem. Ten trudny czas został nam dany, byśmy siebie sprawdzili i zadali sobie pytanie: czy umiem dać komuś cząstkę siebie? Widząc, jak wiele osób odpowiada na apele Caritas Polska, nie ma wątpliwości, że społeczeństwo i wszystkie osoby włączajcie się w organizacje tej zbiórki i tym razem nie zawiodą.

Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, również spowodowanej skutkami pandemii koronowirusa, że nie są sami. Caritas pragnie jak zawsze dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych seniorów, dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Niestety z uwagi na występowanie koronowirusa i ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne należy liczyć się z tym, że do zbiórki przystąpi bardzo ograniczona liczba wolontariuszy. “Tak, Pomagam!” przeprowadzona będzie m.in. w wybranych sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, B1 i wielu innych.

Akcja potrwa do soboty do godz. 20.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *