Kamieński Portal Informacyjny
Tajne nagranie z XX sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim

Tajne nagranie z XX sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim

9 października w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim odbyła się XX sesja Rady Miejskiej. Posiedzenie transmitowane było w Internecie. Nagranie z tej sesji z niewyjaśnionych przyczyn zniknęło z sieci i do tej pory nie zostało udostępnione.

Po zakończeniu każdej sesji Rady Miejskiej wszystkie nagrania udostępniane były na stronie www.kamienpomorski.tv-polska.eu. Pod wskazanym adresem dostępne są wszystkie nagrania od 26 listopada 2018 roku. Wszystkie, poza wspomnianym już nagraniem z 9 października br.

Zwróciliśmy się z pytaniem do firmy Alfa sp. z o.o., która odpowiedzialna jest za funkcjonowanie tego serwisu – kiedy nagranie będzie dostępne w internecie? W odpowiedzi otrzymaliśmy krótką informację, że jedynym dysponentem tego nagrania jest Gmina Kamień Pomorski.

Nie wiemy dlaczego Gmina Kamień Pomorski zwleka z publikacją tego nagrania. Co takiego wydarzyło się podczas XX sesji Rady Miejskiej, że władze Gminy sprawiły, że nagranie zniknęło z sieci?

Zniknęło, ponieważ jeszcze po zakończonej sesji nagranie przez kilka dni dostępne było w popularnym serwisie YouTube. Stamtąd powinno trafić do serwisu Polskiej Telewizji Internetowej – www.kamienpomorski.tv-polska.eu
Tak się jednak nie stało…

Przypominamy w dużym skrócie co działo się podczas XX sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim w dniu 9 października br.

 1. Burmistrz Stanisław Kuryłło poinformował, że rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż budynku przy ul. Wąskiej za kwotę 410 tys. złotych. Chodzi o budynek po byłym GZOO. Nie udało się natomiast sprzedać nieruchomości po zlikwidowanej szkole w Górkach.
 2. Radna Jadwiga Cuber pytała czy w tym roku przewidziane są także bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla emerytów i jakiej grupy wiekowej będą dotyczyły te szczepienia? Gdzie emeryci powinni się zgłosić? Czy muszą spełnić jakieś warunki żeby takie szczepienie otrzymać?
  Burmistrz odpowiedział, że są zamówione, ale jeszcze nie dotarły. Dodał również, że szczepionki będą dla że seniorów w wieku 65+. Dawniej decydowała kolejność, a szczepienia wykonywał Szpital św. Jerzego.
 3. Radna Monika Kosińska złożyła wniosek o przeprowadzenie analizy finansowej dotyczącej możliwości połączenia Kamieńskiego Domu Kultury z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
 4. Radna Bożena Muńdziakiewicz poruszyła sprawę zamkniętego WC i kaplicy na cmentarzu komunalnym w Kamieniu Pomorskim, a także odczytała skargę od mieszkańców Kamienia Pomorskiego na stan czystości w naszym mieście.
 5. Radny Bogusław Różewicz pytał o słynny już chodnik przy lodziarni Beza w Kamieniu Pomorskim.
  O tej sprawie pisaliśmy tutaj: Radny Różewicz pyta o krawężnik i brak podjazdu do lodziarni

Jednocześnie przypominamy, że więcej informacji można znaleźć w systemie Rada Kamień Pomorski:

Interpelacje i zapytania radnych wraz z odpowiedziami:
https://rada.kamienpomorski.pl/interpelacje

Wyniki głosowania poszczególnych uchwał:
https://rada.kamienpomorski.pl/glosowania

6 komentarzy

 • Anonim , 17 listopada 2020 @ 08:51

  może mają nagrane na kasecie video

 • Anonim , 16 listopada 2020 @ 14:24

  jak to połączenie kamieńskiego domu kultury z ośrodkiem sportu? czy ten temat nie był już wałkowany kiedy był plan naprawczy??

 • Anonim , 16 listopada 2020 @ 12:01

  kota nie ma to myszy harcują. kot uziemiony przez koronawirusa siedzi na facebooku i zdjęcia protestów spod ratusza wrzuca. ciekawe czy jak w jego sprawie przyjdą w czerwcu krzyczeć REFERENDUM! to też będzie taki wyrywny?

 • Anonim , 16 listopada 2020 @ 11:53

  zapewne zwykłe niedbalstwo bo siedzą i czytają komentarze u pomarańczowego zamiast pracować, w natłoku wrażeń zapomnieli o nagraniu hehehe

 • Anonim , 16 listopada 2020 @ 10:39

  dostępne są od 26 listopada? Literówka czy Gmina razem z portalem aż tak w przyszłość skoczyła?

  • Małgorzata , 17 listopada 2020 @ 13:44

   Nie literówka i nie skok w przyszłość. Jest wyraźnie zaznaczone, że od listopada 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *