Kamieński Portal Informacyjny
Sztab WOŚP #5599 Dziwnów poszukuje wolontariuszy!

Sztab WOŚP #5599 Dziwnów poszukuje wolontariuszy!

Ruszyła rejestracja Wolontariuszy 29. Finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021 roku. Kolejne sztaby informują o rozpoczęciu rejestracji! Przygotowania do Wielskiego Finału idą pełną parą. Sztab nr 5599 prowadzony przez Stowarzyszenie Nasz Dziwnów podobnie jak w ubiegłym roku poszukuje wolontariuszy! Zgłoś się już dzisiaj!

Ruszyła rejestracja Wolontariuszy na http://iwolontariusz.wosp.org.pl Jeśli chcielibyście dołączyć do Naszego Sztabu i zostać Wolontariuszem 29. Finału WOŚP, możecie zarejestrować się samodzielnie na stronie http://iwolontariusz.wosp.org.pl lub zgłaszając się do Nas – Sztab WOŚP #5599 Dziwnów.

KONTAKT:
Sztab WOŚP #5599 Dziwnów
ul. Reymonta 10
tel. 723 925 331
e-mail: wosp.dziwnow@wp.pl
website: http://dziwnow-5599.wosp.pl

Trwają również zapisy na puszki do punktów stacjonarnych zlokalizowanych w gminie Dziwnów. Pisaliśmy o tym tutaj:
https://kamienskiportal.pl/gmina-dziwnow-przyjmuje-zgloszenia-na-puszki-wosp-do-punktow-stacjonarnych/

Wolontariusze WOŚP, Fot. Dominik Malik


Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. „Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podajemy wstępne, szacunkowe wyniki naszej zbiórki.

Podczas trwania Finału dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób.

Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Tego dnia staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.

W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,2 mld PLN. 

źródło: www.wosp.org.pl oraz Sztab WOŚP Dziwnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *