Kamieński Portal Informacyjny
Szkoły w Niemczech już otwarte. Pierwsze problemy po trzech dniach nauki!

Szkoły w Niemczech już otwarte. Pierwsze problemy po trzech dniach nauki!

Już po trzech dniach od rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Niemczech w Nadrenii Północnej-Westfalii władze prawdopodobnie będą musiały ograniczyć naukę w co najmniej kilkunastu szkołach. Powód? Zakażenia koronawirusem.

Deutsche Welle informuje, że zaledwie trzy dni od uruchomienia szkół w Nadrenii Północnej-Westfalii doszło do dziesięciu przypadków zakażenia. Dwie szkoły w Viersen i Dorsten trzeba było na jakiś czas zamknąć.

Dziennik Westdeutsche Allgemeine Zeitung informuje, że w Arnsberg w szkołach stwierdzono 23 przypadki zakażeń koronawirusem. W efekcie uczniów z 14 klas trzeba było wysłać do domu. 358 osób trafiło na kwarantannę. Czasowo zamknięto także szkoły w Hamminkeln, Kolonii i Minden. W dziewięciu innych miejscowościach wprowadzono kwarantannę.

W miejscowości Soest koronawirusem zarazili się uczniowie czterech szkół. Koronawirusa stwierdzono również w szkole w Essen-Altendorf, kwarantannie poddano całą klasę oraz nauczyciela.

W Niemczech toczy się dyskusja nad obowiązkiem noszenia maseczek w szkołach. Obecnie uczniowie najmłodszych klas mogą zdjąć maseczkę, gdy znajdą się na swoim miejscu w klasie. Wszyscy uczniowie muszą natomiast zakrywać usta i nos na terenie szkoły.

W czwartek 20 sierpnia w Niemczech zanotowano największy dzienny wzrost liczby zachorowań na koronawirusa od 26 kwietnia. Stwierdzono 1707 nowych chorych, kolejnych 10 osób zmarło.

Liczba infekcji u naszych zachodnich sąsiadów wzrasta od początku sierpnia. Według niemieckich władz głównym czynnikiem zwiększającym szerzenie się wirusa są powroty zakażonych Niemców z wakacji i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *