Kamieński Portal Informacyjny
Szkolenie z zakresu psychoprofilaktyki i psychoedukacji

Szkolenie z zakresu psychoprofilaktyki i psychoedukacji

27 października br. w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kamieniu Pomorskim odbyło się szkolenie z zakresu psychoprofilaktyki i psychoedukacji w obliczu sytuacji naruszających zasoby odporności psychicznej. Szkolenie prowadzone zostało przez zespół specjalistów Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Miało charakter warsztatowy – treści teoretyczne utrwalane były przez ćwiczenia, dyskusje i analizę przypadków. Na szkoleniu zaprezentowano projekt „Regionalne Pogotowie Kryzysowe” oraz omówiono temat kryzysu, interwencji kryzysowej, zespołu stresu pourazowego oraz zasady postępowania 
po zdarzeniu (wypadek, katastrofa), w tym pierwsza pomoc psychologiczna.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolinie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Dziwnowie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieniu Pomorskim, Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerznie, Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w Kamieniu Pomorskim, Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, Straży Miejskiej w Dziwnowie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim.

Projekt pod nazwą „Regionalne Pogotowie Kryzysowe” dofinansowany był ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

tekst i foto: Powiat Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *