Kamieński Portal Informacyjny
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Jarszewie

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Jarszewie

25 listopada br. w Szkole Podstawowej w Jaszewie każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem, by uczcić wyjątkowy dzień – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mogliśmy zobaczyć misie duże, małe, średnie, brązowe, białe, fioletowe, różowe,  a wszystkie były wyjątkowe. Dzieci z klas młodszych zaproszone zostały do wspólnej zabawy przy misiowych piosenkach. Dzień dzisiejszy był dniem pełnym śmiechu  i zabawy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić.

Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Foto: Szkoła Podstawowa w Jarszewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *