Kamieński Portal Informacyjny
Sprzątanie szlaków Wolińskiego Parku Narodowego

Sprzątanie szlaków Wolińskiego Parku Narodowego

18 września pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego wzięli udział w 27 Finale Akcji Sprzątania Świata Polska 2020 poprzez zorganizowanie w tym dniu Dnia Sprzątania Szlaków w Wolińskim Parku Narodowym. Udział w akcji wzięły 23 osoby.

Tegoroczna Akcja organizowana była pod hasłem: „Plastik? – rezygnuję, redukuję, segreguję”. W godzinach od 11.00 do 14.00 odbyło się sprzątanie terenu leśnego i przydroży położonych w bliskim sąsiedztwie Międzyzdrojów. Ilość zebranych śmieci poza szlakami turystycznymi pokazuje, że tego typu działania mają sens! Wciąż nasze lasy nawet w najmniej dostępnych regionach są zaśmiecane. Śmieci pozostawione w lesie to głównie pozostałości po ekwipunku grzybiarzy, czy zbieraczy jagód. Łącznie zebranych zostało 26 sztuk 80 litrowych worków śmieci, w których dominowały szklane i plastikowe butelki oraz aluminiowe puszki.
Polskie społeczeństwo wciąż ma do odrobienia ważną lekcję z elementarnych zasad ochrony środowiska. Każdy kto zostawia odpady po swojej wycieczce do lasu, powinien się po prostu wstydzić. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do naszej akcji dołączą mieszkańcy Międzyzdrojów, bo przecież lasy stanowią nasze wspólne bogactwo i wymagają troski każdego z nas.

źródło: Woliński Park Narodowy

1 Comment

  • R , 4 października 2020 @ 12:50

    dlaczego jeszcze nie opodatkowaliśmy (kaucja zwrotna) butelek plastikowych i szklanych i innych szanowni politycy?
    Czy to takie trudne?
    A może dla Was ważniejsze są „walki” przy „korycie” i o „koryto” , udowodnijcie ,że nie mam racji…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *