Kamieński Portal Informacyjny
Spotkanie z zawodniczkami ukraińskiej reprezentacji futsalu w Międzyzdrojach

Spotkanie z zawodniczkami ukraińskiej reprezentacji futsalu w Międzyzdrojach

13 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z trenerem i zawodniczkami ukraińskiej reprezentacji futsalu. Głównym organizatorem spotkania był Klub Sportowy Fala Międzyzdroje oraz Gmina Międzyzdroje. Partnerem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. Zawodniczki opowiadały o tym jak ważna jest gra w duchu fair play. Wydarzenie z pewnością było ciekawym doświadczeniem zarówno dla młodych sportowców z Klubu Fala w Międzyzdrojach, jak i dla mieszkańców.

Sportsmenki na co dzień grają w różnych klubach sportowych. Każdy z przybyłych gości mógł zadać pytanie, wymienić poglądy i zaczerpnąć wiedzy na temat sportowej drogi do sukcesu. Zawodniczki wielokrotnie podkreślały, że bardzo ważnym aspektem w drużynie jest szacunek do trenera i do siebie nawzajem. Wspominały, że aktualnie skupiają się na treningach, ponieważ niebawem zawalczą w turnieju eliminacyjnym o awans na Mistrzostwa Europy.

W 2022 reprezentantkom Ukrainy udało się dwukrotnie awansować na Mistrzostwa Europy w futsalu. Najlepszy wynik zaowocował brązowym medalem. Zawodniczki otrzymały upominki oraz gadżety podarowane przez Dział Promocji, Kultury i Turystyki oraz Klub Sportowy Fala Międzyzdroje.

Przedstawicielka ukraińskiej reprezentacji ofiarowała Pani Jadwidze Bober koszulkę z podpisami wszystkich zawodniczek. Klub Sportowy Fala Międzyzdroje każdej ze sportsmenek podarował na pamiątkę szaliki z logo klubu.

O godz. 19:30 w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach odbył się mecz pomiędzy reprezentantkami Ukrainy a zawodnikami sekcji Trampkarze z Klubu Fala Międzyzdroje. Chłopcy przegrali 3:1, jednak technika i poziom gry obu drużyn, powodował, że było to naprawdę świetne widowisko dla pasjonatów piłki halowej. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Anny Lysiuk – koordynatorki ds. uchodźców za tłumaczenie podczas spotkania w bibliotece oraz Pani Jadwigi Bober kierownikowi referatu promocji i obsługi klienta w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach
Klub Sportowy Fala Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *