Kamieński Portal Informacyjny
Ścieżki w parku do naprawy. Projektant od rewitalizacji zniknął

Ścieżki w parku do naprawy. Projektant od rewitalizacji zniknął

Temat Parku Miejskiego im. Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim pojawia się niemal na każdej sesji Rady Miejskiej. Kolejną interpelację w tej sprawie złożyła radna Klubu Ziemia Kamieńska Bożena Muńdziakiewicz. Jak sama przyznała – to jej ostatnia interpelacja w sprawie parku.

Kiedy mija gwarancja na wykonanie rewitalizacji Parku im. Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim i jak do tego czasu ma nastąpić naprawa wszelkich usterek przez wykonawcę tj. PGK Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim? – Radna Bożena Muńdziakiewicz

Jednocześnie radna Bożena Muńdziakiewicz z przykrością stwierdziła, że w sprawie parku jest to jej ostatnia interpelacja ze względu na odpowiedź jaką otrzymała:

W sprawie parku jest to moja ostatnia interpelacja. Więcej interpelacji o parku składać nie będę z tego względu, że ostatnią odpowiedź jaką dostałam 6 lipca, pozwolę sobie zacytować: “Projektant odpowiedzialny za projekt rewitalizacji parku im. Jana Pawła II nie usprawiedliwił swojej nieobecności na przeglądzie i nie podał jej przyczyny. Zostaną podjęte działania w celu opracowania projektu zamiennego, który uwzględni działania niezbędne do naprawy oraz zapobieżenia dalszego rozmywania ścieżek wykonanych z kruszywa”
– Bożena Muńdziakiewicz – Klub Radnych Ziemia Kamieńska

Odpowiedzi na interpelację radnej w udzielił Burmistrz Stanisław Kuryłło:

W odpowiedzi na interpelację dotyczącą rewitalizacji Parku im. Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim informuję, że zgodnie z zawartą umową Wykonawca udzielił 60 miesięcznej gwarancji na roboty budowlane oraz 24 miesięcznej gwarancji na pielęgnację zieleni licząc od dnia końcowego robót, tj. od dnia 30 października 2018 r. Jednocześnie informuję, że w sierpniu br. odbyło się spotkanie pomiędzy wykonawcą, Inżynierem drogowym i przedstawicielami Gminy, na którym ustalono, że Inżynier drogowy opracuje projekt technologii regeneracji nawierzchni żwirowej, która pozwoli na przeprowadzenie prac naprawczych.
– Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Zostaw komentarz, podziel się z nami swoją opinią.
Nie musisz podawać adresu e-mail i imienia, po prostu pozostaw te pola puste…

Kamieński Portal Informacyjny

7 komentarzy

 • Anonim , 22 października 2022 @ 12:01

  Wyrzucenie pieniędzy w błoto. No cóż….?chyba najbogatsza gmina w zachodniopomorskim?!

 • Pablo Escobar , 21 października 2022 @ 21:47

  Pewnie z Pisem powiazany byl to i zniknal, wie ze mu nic nie grozi.. ale juz niedlugo wszyscy sie przebudzimy w zimnych i ciemnych mieszkaniach i tą pisowską bandę z widłami w rękach pogonimy!

 • Rondel , 21 października 2022 @ 13:16

  a to jest park bo myślałem że jakieś nieużytki leśne???

 • ja , 21 października 2022 @ 13:12

  Przypadkiem wykonawcą tam nie była gminna spółka PGK? Gmina nie potrafi od własnej spółki wyegzekwować obecności i udziału w przeglądzie? Najlepsze jest to, ze to g….o kosztowało 2 000 000 zł.

 • Giertych , 21 października 2022 @ 12:26

  A to inwestycja została już ukończona? Patrząc na tablice informacyjną na zdjęciu chyba nie. Żądajmy rozliczenia tej inwestycji niezwłocznie. Mamy prawo wiedzieć kto i jak się bawi za nasze pieniądze

 • Anonim , 21 października 2022 @ 12:18

  a gdzie portret pamięciowy tego co zniknął? może ktoś go widział znajdzie się

 • Anonim , 21 października 2022 @ 11:57

  ciekawe kto za to zapłaci? pewnie wykonawca czyli pgk i za chwile podwyżki za śmieci i wode tragedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *