Kamieński Portal Informacyjny
Rowerem bezpiecznie i zdrowo. IV Turniej Szkolny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Rowerem bezpiecznie i zdrowo. IV Turniej Szkolny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

29 listopada br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się IV Turniej Szkolny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Rowerem bezpiecznie i zdrowo”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kamieńskiego.

Do walki w konkursie stanęło 38 uczniów w kategoriach wiekowych rocznik 2010 i młodsi oraz rocznik 2008-2009. Na początku wszystkich uczestników oraz gości powitał pan Józef Malec, Starosta Kamieński oraz pan Marek Szymański, Starszy Inspektor w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie przystąpili do części praktycznej turnieju, natomiast zawodnicy, którzy oczekiwali na swój start wzięli udział w konkursie oraz zabawach przygotowanych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwało jury w skład, którego weszli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Zwycięzcą w roczniku 2010 i młodsi został Jakub Maciejewski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, który zgromadził na swoim koncie 10 punktów karnych. Drugie i trzecie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. Kacper Kubacki na swoim koncie zgromadził 14 punktów karnych, natomiast Szymon Około – Kulak zdobył 18 punktów karnych.

W roczniku starszym (2008-2009) zwycięzcą została Gabriela Kolasińska ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie. Gabriela na swoim koncie zgromadziła 8 punktów karnych. Natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. Dariusz Bojzan na swoim koncie zgromadził 10 punktów karnych natomiast Bartosz Kurowski zgromadził 13 punktów karnych.

Najlepsi zawodnicy IV Turnieju Szkolnego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Rowerem bezpiecznie i zdrowo” otrzymali statuetki oraz drobne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim. Nagrody uczniom wręczyli pan Józef Malec, Starosta Kamieński; młodszy inspektor pan Jacek Kamiński, Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz pani Anna Omelańska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim.

Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy pracownikom Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz członkom Uczniowskiego Klubu Sportowego Herkules w Kamieniu Pomorskim.

Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *