Kamieński Portal Informacyjny
Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Kamieniu Pomorskim

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Kamieniu Pomorskim

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odwiedziły po raz kolejny przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2, mieszczącego się w Kamieniu Pomorskim przy ul. Makuszyńskiego 4. Policjantki omówiły z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, a także w domu.

Dzieci, które dzisiaj (19.10) przybyły z wizytą do naszej komendy, zapoznały się z pracą kamieńskich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych, nie tylko tego policyjnego. „Mali goście” wysłuchali policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa, a także co trzeba zrobić w sytuacji zagrożenia i kogo trzeba powiadomić.

Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest zawsze oglądanie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia obowiązków służbowych przez policjanta.

Przedszkolaki rozmawiały z policjantkami, obejrzały sprzęt policyjny i miały okazję go przymierzyć. Zobaczyły także jak pobiera się odciski linii papilarnych. Na koniec spotkania dzieci mogły zasiąść za kółkiem radiowozu, co było  jedną z najciekawszych atrakcji w trakcie wizyty.

tekst i zdjęcia: st.sierż. Katarzyna Jasion (www.kamien.policja.gov.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *