Kamieński Portal Informacyjny
Projekt ekologiczny: O wybrzeża dbamy i coraz lepiej znamy. Zagłosuj!

Projekt ekologiczny: O wybrzeża dbamy i coraz lepiej znamy. Zagłosuj!

O wybrzeża dbamy i je coraz lepiej znamy to nasza proekologiczna inicjatywa, która czeka na Wasze głosy. To rodzinne poznawanie i sprzątanie przyrodniczych skarbów na wybrzeżu Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego. Od kwietnia do czerwca 2021 r. zorganizujemy 4 eko-spotkania. Każde rozpocznie się w innym pięknym miejscu, wciągnięciem uczestników w świat fascynującej przyrody przez zaproszonego gościa, eksperta, geografa/przyrodnika. Będą ciekawostki, anegdoty, legendy i dużo wiedzy.

Następnie rodzinne aktywności i spacer trasami, które wspólnie wysprzątamy i uporządkujemy. Na każdym spotkaniu sprzątanie wybrzeża będzie się wiązało z innym eko-konkursem!

Rozmowy o wybrzeżach i ekologii będziemy kontynuować przy wspólnych ogniskach, w towarzystwie zaproszonych podróżników, przyrodników i artystów.
Pod koniec finałowego spotkania mieszkańcy regionu, którzy uczestniczyli aktywnie w największej liczbie spotkań, otrzymają certyfikaty i eko-upominki.
Projektami zajmujemy się wspólnie już prawie 25 lat. Chcemy kontynuować angażowanie społeczności w działania na rzecz środowiska i ochrony dziedzictwa przyrodniczego oraz promowanie pro-ekologicznej turystyki i krajoznawstwa. Inicjatywę zakończymy pokazami online zdjęć wykonanych przez uczestników. Będą promowały eko-postawę mieszkańców oraz różnorodność i atrakcyjność naszych wybrzeży.
Młodzi mieszkańcy z rodzinami poczują wszystkimi zmysłami jak ważna jest lokalna natura i jak ważni dla poprawy kondycji środowiska są sami ludzie, a w rezultacie będą bardziej wrażliwi na potrzeby najbliższego otoczenia.

A może dzięki temu wybierzecie na weekend dziką plażę nad zalewem, jako alternatywę dla zatłoczonych plaż Morza Bałtyckiego?

Wielu z Was potwierdza, że coraz mniej czasu spędzamy ze swoimi rodzinami, a jeszcze mniej wspólnie na świeżym powietrzu. Nasza inicjatywa to odpowiedź na potrzebę poprawy kondycji środowiska naturalnego, ale też kondycji rodziny i zdrowia. Zapraszamy do udziału wszystkich.

Głosujcie na 47/RIO/SPOŁ/2021 „O wybrzeża dbamy i je coraz lepiej znamy” – wspólne poznawanie i sprzątanie przyrodniczych skarbów na wybrzeżu Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego.
LINK DO GŁOSOWANIA:
https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj

źródło: Stowarzyszenie Na Rzecz Wybrzeża – Society for The Coast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *