Kamieński Portal Informacyjny
Program Społecznik! Ruszył pierwszy nabór wniosków na rok 2021!

Program Społecznik! Ruszył pierwszy nabór wniosków na rok 2021!

Drodzy Społecznicy! Miło nam poinformować, że dzisiaj ruszyły nabory w ramach Programu Społecznik. Stawiamy na projekty o charakterze proekologicznym, które będą dodatkowo premiowane. Kontynuujemy współpracę z młodzieżą, która będzie opiniowała wnioski. Wnioski można składać w generatorze Witkac. Regionalne Inicjatywy Obywatelskie dofinansowanie w wysokości do 10 tys. złotych. Mikrodotacje dofinansowanie w wysokości do 4 tys. złotych.

Nabór obejmuje dwa filary:

I – Mikrodotacje – projekty lokalne (dofinansowanie w wysokości do 4 tys. zł);

II – Regionalne Inicjatywy Obywatelskie – projekty o zasięgu powiatowym i wojewódzkim (dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł, jednak o wynikach naboru ostatecznie zdecydują mieszkańcy poprzez głosowanie internetowe).

Nowością w naborze jest premiowanie działań proekologicznych podejmowanych w celu poprawy kondycji środowiska naturalnego. Kontynuowana będzie również współpraca z Radą Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Na projekty zarekomendowane przez młodzież zostanie przeznaczone 10% całości budżetu, co pozwoli na dofinansowanie min. 35 projektów ,,młodzieżowych” w ramach I filaru i 5 projektów w ramach II filaru.

Łącznie na realizacje pomysłów w ramach dwóch filarów Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zarezerwował 1,9 mln zł, co pozwoli na dofinansowanie min.350 inicjatyw w ramach I filaru – Mikrodotacje oraz min.  50 inicjatyw w ramach II filaru – Regionalne Inicjatywy Obywatelskie.

Nabór  trwa od 14 października do 4 listopada 2020 r.

Wyniki zostaną ogłoszone 11 stycznia 2021 r.

Wnioski składamy przy pomocy generatora wniosków witkac.pl 

Regulaminy konkursów  znajdują się w zakładce „Dokumentacja konkursowa”

Zapraszamy do składania ofert!

więcej na www.spolecznik.karrsa.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *