Kamieński Portal Informacyjny
Porażka Gryfa w II kolejce ligowej ze Spartą Węgorzyno

Porażka Gryfa w II kolejce ligowej ze Spartą Węgorzyno

Gryf Kamień Pomorski zaliczył drugą z rzędu porażkę w IV lidze, tym razem przegrywając na własnym boisku 1:2 ze Spartą Węgorzyno. Jedyną bramkę dla miejscowych zdobył Kacper Wittbrodt.

Spotkanie w pierwszych trzech kwadransach to sporo niewykorzystanych okazji w wykonaniu zawodników kamieńskiego Gryfa. Już w 4 minucie mieliśmy okazję do zdobycia bramki. W 20 minucie po rzucie wolnym oddaliśmy niecelny strzał głową na bramkę Sparty. W 25 minucie kolejny strzał z dystansu na bramkę golkipera Sparty skończył się udaną interwencją bramkarza gości. W kolejnych minutach Gryf  nadal próbował atakować bramkę przyjezdnych, ale brakowało zakończenia akcji celnym  strzałem. W 40 minucie po jednym z dośrodkowań z lewej strony zawodnik piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości. Pomimo wielu okazji do objęcia prowadzenia przez gospodarzy wynik do przerwy zakończył się bezbramkowym remisem 0:0.

 

Po zmianie stron i korektach w składzie gości obraz gry zaczął ulegać zmianie. Wprowadzony po przerwie Bartłomiej Nizio w 47 minucie był bliski wpisania się na listę strzelców. W 51 minucie na bramkę Rogowskiego uderzał Grzegorz Szczepanik ale tu również trochę zabrakło by zdobyć bramkę.

Gryfiarze odpowiedzieli w 60 minucie celnym strzałem na bramkę gości, po raz kolejny udaną interwencję zaliczył Wesołowski. Chwilę później w 62′ minucie bramkę dla naszego zespołu zdobył Kacper Wittbrodt. Prowadzenie gospodarzy nie trwało jednak długo. W 73′ minucie goście zdołali doprowadzić do remisu. Rzut wolny z okolic środka boiska wykonywał Kuba Pszczoła. Strącona piłka w polu karnym trafiła do Charlsa Nwaogu, który pokonał kamieńskiego golkipera Bartka Rogowskiego. Pod koniec spotkania Charles Nwaogu otrzymał czerwoną kartkę za niesportową reakcję na okrzyki kibiców pod jego adresem.

Bramkę, która przesądziła o zwycięstwie Sparty Węgorzyno zdobył w 95′ minucie Klaudiusz Mucha. 

bramki:
62′ Kacper Wittbrodt (Gryf Kamień Pomorski)
74′ Charles Nwaogu (Sparta Węgorzyno)
95′ Klaudiusz Mucha (Sparta Węgorzyno)

żółte kartki:
16′ Maciej Więcek (Gryf Kamień Pomorski)
56′ Oskar Szczepanik (Sparta Węgorzyno)
68′ Daniel Romańczyk (Sparta Węgorzyno)
69′ Kacper Wittbrodt (Gryf Kamień Pomorski)
73′ Bartosz Siekierski (Sparta Węgorzyno)
86′ Alan Wesołowski (Sparta Węgorzyno)
 
czerwone kartki:
93′ Charles Nwaogu (Sparta Węgorzyno)

Wyniki rozegranych spotkań ligowych:
Gryf Kamień Pomorski – Intermarche-Rega Trzebiatów 2:3 (0:1)
Gryf Kamień Pomorski – Sparta Węgorzyno 1:2 (0:0)

Za tydzień 1 sierpnia Gryf Kamień Pomorski zagra u siebie z Iną Goleniów. 

foto: Małgorzata Elmerych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *