Kamieński Portal Informacyjny
Pomóż naszym szkołom wygrać 1000 książek! SP2 na czwartym miejscu!

Pomóż naszym szkołom wygrać 1000 książek! SP2 na czwartym miejscu!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego biorą udział w konkursie 10 000 książek dla bibliotek szkolnych od Empiku w ramach programu 1000 powodów, by czytać. Kamieńskie placówki rywalizują w kategorii szkół powyżej 120 uczniów. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej Empik! Możecie głosować codziennie do 2 grudnia. Każdy głos zwiększa szansę uczniów na wygranie 1000 książek do szkolnej biblioteki! Zwycięży pięć szkół z najlepszym wynikiem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim zgromadziła 215 głosów i aktualnie zajmuje czwarte miejsce! Liczba głosów stale rośnie, bowiem rodzice rozpoczęli na portalu społecznościowym Facebook spontaniczną akcję promocyjną, która polega na tym, że dany rodzic udostępnia informację o konkursie, instaluje aplikację Empiku, głosuje i nominuje do wykonania tego zadania kolejnych kilku rodziców. Warto nadmienić, że rodzice SP2 rozpoczęli swoją akcję już od pierwszego dnia głosowania.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego
zgromadziła 26 głosów. Akcja rodziców na Facebooku dopiero się rozkręca.


Program 1000 powodów, by czytać już od 5 lat pomaga spełniać czytelnicze marzenia uczniów. Celem jest wygrana aż 1000 nowych książek do szkolnej biblioteki – tych wymarzonych i wybranych przez dzieci. Gdy zwycięskie szkoły zostaną wyłonione, uczące się w nich dzieci zadecydują, jakie książki powinny wypełnić ich biblioteki. Po złożeniu zamówienia wystarczy już tylko czekać na ciężarówkę, która dostarczy wymarzone egzemplarze. Do każdej z 10 szkół-laureatów trafi ich aż 1000.

Konkurs jest skierowany do szkół podstawowych w całej Polsce. Zwycięża 5 małych (do 120 uczniów) i 5 dużych szkół, które zdobędą największą liczbę głosów. Oprócz w sumie 10 tysięcy nowych książek, na laureatów czeka łącznie 45 czytników PocketBook z dostępem do 30 tys. e-booków w aplikacji Empik Go.

W zwycięskich szkołach powstaną również specjalne kąciki do czytania. W konkursie nie ma przegranych. W ramach akcji Empik rozda 10 000 kodów dla nauczycieli na 60-dniowy pełny abonament Empik Go i 900 000 kodów dla rodziców uczniów na 30-dniowy abonament na lektury szkolne. Uczestnicy mogą liczyć też na nagrody specjalne od Empik Foto.

Więcej informacji na temat akcji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.empik.com/biblioteki.

Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu Empik wręczył w sumie 42 000 książek. Poprzednia, czwarta edycja akcji „1000 powodów, by czytać” cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Do rywalizacji stanęło 550 szkół, a internauci oddali na zgłoszone prace niemal milion głosów.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiej Izby Książki, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a także patronatem medialnym Onetu i Polska Press.

źródło: empik.com/biblioteki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *