Kamieński Portal Informacyjny
Podsumowanie 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Podsumowanie 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

28 sierpnia zakończył się najdłuższy w swojej historii, bo trwający aż przez cztery wakacyjne weekendy, 25. Festiwal Gwiazd. Wystartowaliśmy już 1 lipca br. Jesteśmy dumni, że towarzyszyliście nam Państwo tak licznie i chętnie we wszystkich atrakcjach: artystyczno-kulturalnych, edukacyjnych, muzycznych i sportowych.

Dziękujemy za Waszą obecność i życzliwość, za wsparcie oraz ciekawe rozmowy, a także za inspiracje, które przydadzą się w kolejnych edycjach.

Dziękujemy tak licznie przybyłym Artystom, a także fanom i publiczności; dziękujemy partnerom medialnym, sponsorom. Ponadto dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy swoją obecnością i/lub wsparciem spowodowali, że był to Festiwal Gwiazd niezapomniany. Mamy nadzieję, że Wy także poczuliście się istotną częścią naszej festiwalowej rodziny…

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy podsumowanie Festiwalu Gwiazd 2022:

Czas trwania: 1-3 lipca, 22-24 lipca, 5-7 sierpnia,26-28 sierpnia.

Miejsce akcji: Międzynarodowy Dom Kultury, scena i namiot przy Alei Gwiazd, kino Eva, Hotel Vienna House Amber Baltic, Amfiteatr.

Przez całe lato odwiedziło nas… ponad 50 gwiazd: aktorów, wokalistów, reżyserów, m.in.: Grażyna Szapołowska, Zbigniew Zamachowski, Artur Barciś, Olga Bołądź, Szymon Bobrowski, Katarzyna Pakosińska, Andrzej Pągowski, Rafał Zawierucha, Anna Gornostaj i oczywiście Olaf Lubaszenko (od kilku lat dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd).

Kto odcisnął ręce w Ali Gwiazd: Joanna Trzepiecińska, Przemysław

Sadowski, Michał Milowicz, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek.​

Ciekawostka: w Alei Gwiazd znajduje się już ponad 200 odcisków dłoni, wykonanych pod kierownictwem prof. Adama Myjaka.

Ile odbyło się spektakli: 8 tytułów (z tego 7 zagranych po dwa razy).

Koncerty zagrali: Kamil Bednarek, Joanna Trzepiecińska, zespół Piramidy, itd.

Nasz „magiczny” festiwalowy patron: reżyser Krzysztof Kieślowski, któremu pragnęliśmy oddać w ten sposób hołd, a przy okazji przypomnieć odbiorcom jego twórczość.

Wystawa: „Kieślowski na nowo”, plakaty Andrzeja Pągowskiego, MDK.

Cykl Spotkań z filmami Kieślowskiego: każda festiwalowa niedziela to projekcja filmu oraz rozmowa z aktorami Kieślowskiego (prowadzona przez Tomasza Raczka), m.in. z Grażyną Szapołowską, Arturem Barcisiem i Zbigniewem Zamachowskim.

Inne atrakcje: sesje autografowe z gwiazdami, debaty o Międzyzdrojach i wspomnienia z poprzednich Festiwali Gwiazd (z udziałem organizatorów i artystów), rajd rowerowy, plażowa strefa rozrywki i sportu (zumba, siatkówka), koncerty, czytanie bajek dla dzieci przez najlepszych aktorów dubbingowych w Polsce, i wiele, wiele innych.

Jeszcze raz dziękujemy i… Czekamy na Was za rok w Międzyzdrojach!

Organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *