Kamieński Portal Informacyjny
Piłkarski weekend zawodników Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski

Piłkarski weekend zawodników Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski

W miniony już piłkarski weekend na placu boju spośród młodzieżowych i dziecięcych drużyn Gryfa Kamień Pomorski i AP Gryf miały pojawić się zespoły juniorów Gryfa, Trampkarzy, Orlika Młodszego i Żaka Młodszego Akademii. Zagrać w ramach rozgrywek ZZPN udało się tylko tym pierwszym i ostatnim.

Przegląd piłkarskich wydarzeń rozpocznijmy od najstarszych zawodników, tj. juniorów Gryfa Kamień Pomorski, którzy w niedzielny poranek w ramach 4. kolejki II klasy juniorów gr.1 podejmowali rówieśników Regi Trzebiatów. Już w pierwsza minuta starcia pokazała, że niebiesko-biało-czerwoni postanowili kontynuować swoją passę zwycięstw bez straty gola. Szybkie trafienie zaliczył Adrian Konopski. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Adrian Kaczmarek, Jakub Idzik i Marcel Rydzewski. Ponieważ po zmianie stron do bramki rywala trafiali jeszcze dwukrotnie Kuba Major, Tobiasz Maciejewski, Adam Stodolnik i Adrian Kaczmarek młodzi zawodnicy Gryfa bardzo wysoko ograli Trzebiatowian.

Trzy godziny później na tym samym naturalnym boisku Stadionu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim miał odbyć się mecz 3. kolejki Regionalnej Ligi Trampkarzy gr. 1 AP Gryf Kamień Pomorski – AP Świerzno. Zdziesiątkowani urazami goście nie mogli jednak przybyć na zawody i ostatecznie naszym zawodnikom przyszło rozegrać gierkę wewnętrzną zakończoną remisem.

Zaplanowaną w tej kolejce pauzę miała drużyna rocznika 2010-2011 Akademii, która na co dzień występuję w Regionalnej Lidze Młodzika gr.1. Mimo to podobnie jak ich starsi koledzy rozegrali oni grę wewnętrzną z podziałem na dwa zespoły. Ponieważ zakończyła się ona remisem zwycięzcę wyłonić musiały rzuty karne, które lepiej wykonywali żółci.

W piątek w Świerznie sparing rozegrali zawodnicy grupy srebrnej rocznika 2011-2012 AP Gryf. Dla wielu z nich, którzy rozpoczynają swoją przygodę klubową pojedynek z AP Świerzno był pierwszym meczem, w którym istotną rolę odgrywało ustawienie na boisku, gra w określonej formacji itd. W tym sprawdzianie nie były istotne gole a sam fakt gry.

W niedzielę trzeci turniej rozgrywek #PierwszaPiłka Orlika Młodszego gr. H rozegrany miał być w Goleniowe. Niestety nie udało się i drużyna rocznika 2013-2014 Akademii musiała pauzować. Natomiast w Kamieniu Pomorskim bawili się grą ich młodsi koledzy z roczników 2015/2016, którzy rozegrali turniej grupy I Żaka Młodszego E2. Razem z drużynami Fali Międzyzdroje strzelili oni dużo goli, była masa pięknych dryblingów, parad bramkarskich a przede wszystkim uśmiechów.

Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *