Kamieński Portal Informacyjny
Pierwszy weekend Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach za nami

Pierwszy weekend Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach za nami

Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Maciąg, Przemysław Sadowski, Michał Milowicz i Lesław Żurek odcisnęli dłonie przy Promenadzie Gwiazd, ponadto odbyły się cztery spektakle i koncert Kamila Bednarka, a także wiele spotkań z artystami, w tym z Grażyną Szapołowską i Andrzejem Pągowskim. Za nami emocjonujący pierwszy weekend Festiwalu Gwiazd 2022 w Międzyzdrojach.

To wyjątkowa, bo jubileuszowa odsłona Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Po trzech latach przerwy (wywołanej pandemią), po raz dwudziesty piąty mogliśmy celebrować święto sztuki i niezwykłych spotkań artystów z mieszkańcami Międzyzdrojów, turystami oraz włodarzami miasta.

W piątek 1 lipca w Międzynarodowym Domu Kultury burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek wraz z dyrektorem artystycznym Festiwalu Gwiazd, aktorem i reżyserem Olafem Lubaszenko otworzyli wystawę kultowych plakatów pt. „Kieślowski na nowo”. Stworzył je wybitny artysta Andrzej Pągowski, również obecny w Międzyzdrojach. Wśród zwiedzających był m.in. aktor Rafał Zawierucha, który z powodu obowiązków zawodowych przybył zaledwie na jeden dzień; wyjechał zachwycony atmosferą Festiwalu.

Tego dnia aktorzy Anna Gornostaj i Olaf Lubaszenko dwukrotnie zagrali dla międzyzdrojskiej publiczności spektakl pt. „Małżeństwo to morderstwo” w sali teatralnej MDK. Wieczorem zaś, na scenie przy Promenadzie Gwiazd, odbył się koncert „Kora” w reżyserii Janusza Gasta, z udziałem młodych, świetnych wokalistów, przy akompaniamencie zespołu „The Jobers”.

W sobotę 2 lipca w kinie Eva zaprezentowaliśmy słuchowisko pt. „Na początku i na końcu czasów” Pavlo Arje, w ramach cyklu „Współczesna dramaturgia Ukrainy”. Tym samym nie zapominamy o tragicznych wydarzeniach w kraju naszych sąsiadów.

Przed południem, w specjalnym namiocie przy Alei Gwiazd, bajki dla dzieci czytała Katarzyna Maciąg, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Pozostając w klimacie czytelniczym, w samo południe zaprosiliśmy wszystkich chętnych na spotkanie z divą polskiego kina, aktorką Grażyną Szapołowską, która wzruszająco opowiadała o pożegnaniu z matką, co m.in. opisała w książce „Ścigając pamięć”. Odpowiedziała także na wiele pytań widzów, dzieląc się anegdotami ze swojego życia (spotkanie prowadziła dziennikarka Magdalena Kuszewska, rzecznik prasowa Festiwalu Gwiazd 2022).

Następnie widzowie tłumnie przybyli na sesję autografową z udziałem artystów: Katarzyny Maciąg, Michała Milowicza, Waldemara Obłozy i Hiro Murakami.

Dużo emocji wywołała Debata o Festiwalu Gwiazd i Międzyzdrojach, która również odbyła się przy Alei Gwiazd. Wzięli w niej udział burmistrz Mateusz Bobek oraz artyści: Anna Gornostaj, Michał Milowicz i Robert Moskwa. Wspominali swoje pierwsze przyjazdy do tego nadmorskiego kurortu i opowiadali małe tajemnice związane z Festiwalem czy ze spotkaniami z fanami.

W sobotę zagrano również dwukrotnie spektakle pt. „Kochane pieniążki” z udziałem plejady gwiazd: Olgi Bończyk, Lesława Żurka, Tomasza Schimscheinera, Andżeliki Piechowiak, Waldemara Obłozy, Aleksandra Machalicy, Roberta Moskwy i Hiro Murakami.

Z kolei wieczorem setki osób przybyły na słynną już w całej Polsce Galę Odciśnięcia Dłoni przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. W tym roku powiększyła się ona o takie nazwiska, jak: Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Michał Milowicz i Przemysław Sadowski. Niestety, na Galę nie zdołał dotrzeć (z powodów zdrowotnych) Henryk Talar, który na specjalnym filmie przekazał gościom pozdrowienia. Galę poprowadzili Olaf Lubaszenko i Magdalena Kuszewska.

Tego wieczoru artystka Joanna Trzepiecińska wraz z muzykami wystąpiła w wyjątkowym recitalu, a piosenki Elvisa Presley’a brawurowo wykonał Michał Milowicz.

W niedzielę 3 lipca odbyła się impreza towarzysząca Festiwalowi, czyli Rajd Rowerowy, w którym wzięło udział ok. 100 osób.

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie, w kinie Eva: aktorzy Grażyna Szapołowska oraz Olaf Lubaszenko spotkali się po ponad 30 latach specjalnie po to, aby wspominać kultowy już „Krótki film o miłości” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego, patrona Festiwalu. Zagrali tam niezwykłe role zafascynowanej sobą pary sąsiadów. Przed projekcją filmu rozmowę z artystami, okraszoną wspomnieniami z planu, poprowadził dziennikarz Tomasz Raczek.

Pełen emocji festiwalowy weekend zakończył z przytupem Kamil Bednarek wraz z zespołem, podczas energetycznego koncertu przy Promenadzie Gwiazd.

Podczas Festiwalu przez 3 dni prowadziliśmy wakacyjne studio plenerowe, gdzie każdego dnia można było śledzić, relacje na żywo z gwiazdami i organizatorami tego wydarzenia. Streamingi można było oglądać w mediach społecznościowych na profilach facebook: miasta Międzyzdroje – @miedzyzdroje i Festiwalu Gwiazd – @festiwal gwiazd w Międzyzdrojach. Relacje w każdej chwili można również obejrzeć na kanale You Tube – Festiwal Gwiazd 2022. Wakacyjne studio plenerowe będziemy prowadzić przez cały sezon w wybrane dni festiwalowe. Zapraszamy do polubienia i subskrybowania naszych kanałów. Następne weekendy w ramach Festiwalu Gwiazd 2022 r. odbędą się 22-24 lipca, 5-8 sierpnia oraz 26-28 sierpnia.

źródło: Organizatorzy 25. Festiwalu Gwiazd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *