Kamieński Portal Informacyjny
Park Jana Pawła II wciąż bez godnego oznakowania

Park Jana Pawła II wciąż bez godnego oznakowania

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, Radna Jadwiga Cuber z Klubu Ziemia Kamieńska poruszyła temat oznakowania parku im. Jana Pawła II, który został oddany do użytku w grudniu 2018 roku za kwotę niemal 2,5 mln zł. Radna zwróciła uwagę, że wchodząc do parku nie sposób znaleźć oznakowania, że jest to właśnie park im. Jana Pawła II.

I mimo, że od czerwcowej sesji minęły już dwa miesiące, zamiast godnego oznakowania, przybyłych spacerowiczów wita masywna, metalowa tablica. Pusta…

W trakcie naszej wizyty w parku mieliśmy okazję porozmawiać z wieloletnim mieszkańcem naszego miasta z ul. Staromiejskiej. Poza lekcją historii na temat dawnego cmentarza, szubienic i siedziby starostwa, przy okazji dowiedzieliśmy się, że oznakowanie parku kiedyś było na tej tablicy, ale… się zmyło…

– To moment na który mieszkańcy naszego miasta czekali bardzo długo. Dziś oddajemy do użytku miejsce, które przez ostatnie kilkadziesiąt lat utraciło swoje walory. Park w którym nie brakuje miejsc magicznych, jego historia, piękne wspomnienia to atuty które należało ocalić od zapomnienia i uczynić walorem naszego miasta (…) – powiedział w trakcie otwarcia parku Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Mamy nadzieję, że władze Kamienia Pomorskiego postarają się o wykonanie godnego oznakowania parku, któremu nie straszne będą opady deszczu i śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *