Kamieński Portal Informacyjny
Olimpiada Sportowa w Międzyzdrojach: Z Falą na sportowo!

Olimpiada Sportowa w Międzyzdrojach: Z Falą na sportowo!

13 grudnia w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada Sportowa Z Falą na sportowo, zorganizowana przez Klub Sportowy Fala Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Dzieci w wieku od 4 do 10 lat bawiły się pod opieką rodziców, a także zarządu, trenerów i wolontariuszy klubu.

Dzieci wraz z rodzicami zostali podzieleni na trzy zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział m.in. w grach, zabawach integracyjnych z chustą Klanza, torach przeszkód, slalomach, układaniu wieży na czas. Rozegrany został także mini-turniej piłki nożnej, w którym dzieci rywalizowały między sobą, a następnie z rodzicami. Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez rodziców. Slalomy, strzały piłką, tory przeszkód, rzuty do kosza to konkurencje, w których uczestnicy musieli zmierzyć się z własnymi słabościami. Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair-play w sporcie oraz współdziałania w grupie, a wszystkie gry odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy Olimpiady Rodzinnej – „Z Falą na sportowo” otrzymali pamiątkowe medale oraz paczki przekazane przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach.Podziękowania:Burmistrz Międzyzdrojów – Mateusz Bobek Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach. Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby przy SP nr 1 w Międzyzdrojach, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach.

Wolontariusze: Andżelika Piorun, Natalia Łozicka, Marcin Hapeńczuk, Bartosz Piorun, Szymon Skorupka, Aleksander Deja, Patryk Jarząbek, Mateusz Bochna.Wydarzenie sfinansowano ze środków Gminy Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Fala Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *