Kamieński Portal Informacyjny
Ogólnopolska akcja opolskiego mundurowego: Policjant nie jest twoim wrogiem!

Ogólnopolska akcja opolskiego mundurowego: Policjant nie jest twoim wrogiem!

Opolski policjant Piotr Chwastowski, w internecie znany jako twórca youtubowego kanału Psy Dają Głos, zainicjował akcję „Nie jestem twoim wrogiem”. Nawiązuje w ten sposób do ataków – słownych i fizycznych – na mundurowych pilnujących porządku na odbywających się ostatnio w całej Polsce protestach. Agresja względem nas jest nieuzasadniona. Nie służymy jednej czy drugiej stronie sporu, pomagamy wszystkim bez wyjątku – mówi policjant.

Od tygodnia na ulice polskich miast wychodzą wielotysięczne tłumy, by zamanifestować swoją niezgodę z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

– My też na tych ulicach jesteśmy, by zapewniać bezpieczeństwo manifestującym, bez względu na ich przekonania. Niestety, czasem dochodzi do ataków na nas. Ataków zupełnie nieuzasadnionych, bo my przecież nie pokazujemy swoich poglądów, nie jesteśmy stroną w takich sporach. A obrywamy od jednych i drugich – mówi asp. sztab. Piotr Chwastowski, mundurowy.

– Trzeba pamiętać, że naszą rolą jest dbanie o ład i porządek w kraju. Nierzadko stajemy pomiędzy zwaśnionymi grupami o odmiennych poglądach, egzekwujemy prawo poprzez nakładanie mandatów za różne wykroczenia, albo też zatrzymujemy najbardziej krewkich uczestników różnych wydarzeń. Niestety, nie wszyscy rozumieją, że na tym polega nasza służba i skupiają swoją agresję na policjantach. Czasem „biją” słowem, czasem kamieniem, zarzucając przy tym, że nie chcemy opowiedzieć się po jednej czy drugiej stronie. A my jesteśmy od tego, by służyć wszystkim bez wyjątku. Nasz światopogląd i spojrzenie na kwestie polityczny zostawiamy w domu. W mundurze nie ma na nie miejsca – dodaje Chwastowski.

W celu dotarcia ze swoim przekazem do większej liczby internautów, mundurowy z Opola stworzył specjalną nakładkę na facebookowe zdjęcia z hasłem „Nie jestem twoim wrogiem”.

– Jesteśmy solidarni ze wszystkimi obywatelami, bez względu na to, kto jakie poglądy reprezentuje. Nie możemy iść w jednym czy drugim marszu, ale dbamy o ich bezpieczeństwo. Chcę o tym przypominać, stąd pomysł akcji, w ramach której solidaryzuje się coraz więcej moich kolegów, co bardzo mnie cieszy. Bo wspólnie wyznajemy zasadę „chronić i służyć” – mówi policjant.

Chwastowski podkreśla, że akcja „Nie jestem twoim wrogiem” nie jest skierowana tylko do mundurowych – z tych grafik mogą korzystać wszyscy, którzy chcą pomóc w uświadamianiu innym roli policji i tego, że chętnie pomagamy obywatelom, a nie stajemy przeciw nim. Ja pchnąłem pierwszy klocek domina. Niech teraz będzie to reakcja łańcuchowa, pokażmy, że możemy się pięknie różnić bez niepotrzebnej wrogości – apeluje.

źródło:
https://nto.pl/policjant-nie-jest-twoim-wrogiem-ruszyla-ogolnopolska-akcja-opolskiego-mundurowego-piotra-chwastowskiego/ar/c1-15265132

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *