Kamieński Portal Informacyjny
Od dzisiaj cała Polska w strefie czerwonej. Zobacz nowe restrykcje

Od dzisiaj cała Polska w strefie czerwonej. Zobacz nowe restrykcje

Od dzisiaj cała Polska stała się strefą czerwoną. Starsze klasy podstawówki przechodzą na pracę zdalną. Restauracje i bary zostają zamknięte i mogą wydawać jedzenie jedynie na wynos. Rząd zdecydował także zakazać zgromadzeń powyżej 5 osób.

Nie zamykamy zakładów produkcyjnych i usługowych, ale apelujemy: tam muszą obowiązywać ścisłe zasady sanitarne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Nowe restrykcje epidemiczne:

  • Nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie się odbywać zdalnie.
  • W godzinach 8.00-16.00 dzieci do 16. roku życia mogą wychodzić z domu tylko pod opieką osób dorosłych.
  • Ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni – będą mogły organizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia.
  • Zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 os. w jednej grupie – zebrań, spotkań, aktywności. Widzimy wyraźnie, że również w ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup osób i były to źródła i ogniska zakażeń.
  • Wprowadzony zostanie program #WspierajSeniora. Premier prosił seniorów o niewychodzenie z domu i nieprzemieszczanie się. Uruchomiony zostanie Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Korpus poprzez szerokie zaangażowanie organizacji, wolontariuszy, harcerzy, Wojsk Obrony Terytorialnej czy wojsk operacyjnych, żeby zachęcić wszystkich seniorów, a zwłaszcza tych powyżej 70 roku życia, żeby zostali w domach.
  • Zawieszenie działania sanatoriów z możliwością dokończenia ostatnich turnusów rozpoczętych przed 26 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *