Kamieński Portal Informacyjny
Od 17 września podwójne mandaty i punkty karne dla kierowców

Od 17 września podwójne mandaty i punkty karne dla kierowców

Zmiany w przepisach drogowych od 17 września. Zacznie obowiązywać zasada razy dwa dla recydywistów. Za ponowne wykroczenie kierowca zapłaci podwójną stawkę!

Zmiany, które zaczną obowiązywać od 17 września są skutkiem nowelizacji ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Regulacja, która weszła w życie 1 stycznia tego roku podwyższyła maksymalną wysokość grzywny z 5 do 30 tys. zł oraz zwiększyła wysokości grzywny, którą nałożyć można w postępowaniu mandatowym.

Od 17 września punkty karne będą naliczane wg nowych zasad. Dotyczyć to będzie powtórnego złamania tych samych przepisów takich jak: notoryczne przekraczanie prędkości przez kierowców, nieprzepisowe parkowanie czy powodowanie wypadków. Zmieni się także ilość przyznawanych przez policjantów punktów karnych – z maksymalnie 10 do 15 punktów. Wprowadzony zostanie również mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego od uregulowania mandatu. Dodatkowo punkty będą kasowane dopiero po upływie 2 lat od dnia zapłaty grzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *