Kamieński Portal Informacyjny
O Gminie Dziwnów i jej walorach w telewizji TVN

O Gminie Dziwnów i jej walorach w telewizji TVN

O Dziwnowie i całej Gminie Dziwnów oraz zaletach i walorach tego zakątku Polski, można było 8 sierpnia usłyszeć w programie Dzień Dobry Wakacje, który jest przygotowywany przez telewizję TVN. Do udziału – w realizowanym m.in. na dziwnowskiej plaży programu – zaproszono osoby związane z gminą i realizujące na jej terenie różnego rodzaju wydarzenia. O coraz silniejszej pozycji Dziwnowa na żeglarskiej mapie kraju, ale też Europy i Świata, mówił związany organizacyjnie z przygotowaniami dużych wydarzeń regatowych, Jacek KlimeckiMarcin Raubo – prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego podkreślał zaś unikatowe położenie Dziwnowa i jego rolę w strukturze Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, w wywiadzie dla programu „Co za tydzień”, zwrócił uwagę na sferę inwestycyjną i rosnącą popularność całej gminy wśród turystów, co ma związek z ciągłym podnoszeniem standardów w jakości gminnej infrastruktury. Nie zabrakło również nawiązania do wątków historycznych, a konkretnie do roli Dziwnowa jako kurortu na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to był jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w całym basenie morza bałtyckiego.

Obok rozmów przybliżających Gminę Dziwnów, nie zabrakło też akcentów kulinarnych, za którymi stała m.in. firma Sokołów, mająca na plaży specjalny zakątek, który można odwiedzić przy zastosowaniu odpowiednich procedur sanitarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *