Kamieński Portal Informacyjny
Nocne libacje w parku. Władze niezadowolone z postawy policji

Nocne libacje w parku. Władze niezadowolone z postawy policji

Na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim poruszony został temat nocnych libacji w parku im. Jana Pawła II oraz bałaganu po sobotnich imprezach na ulicy Mickiewicza zwanej popularnie Zamkniętą. Problem w imieniu mieszkańców zgłosiła radna Klubu Ziemia Kamieńska Jadwiga Cuber.

Radna Jadwiga Cuber: Mieszkańcy mieszkający w bloku przy ulicy Kopernika przy parku narzekają na libacje, na to że jest głośno. Boją się przechodzić przez ten park. (…) Więc ja bardzo proszę o interwencję, bo policja jakoś niespecjalnie się tym interesuje.

Rozczarowania działaniami lokalnej policji nie ukrywał burmistrz Stanisław Kuryłło. Burmistrz poinformował radnych o policji, która przyjeżdża w środku nocy na sygnałach, uprzedzając imprezowiczów o planowanej interwencji. Dowiedzieliśmy się również o skutecznej metodzie imprezowiczów na policję. To tak zwana metoda na skarpę. 

Burmistrz Stanisław Kuryłło: (…) Dochodzi do tego stopnia, że policja z przyczyn czy z procedur obowiązujących – ja nie odniosę się do tego… w trakcie tych libacji w środku nocy przyjeżdża na sygnałach… czyli informuje już wszystkich, że coś się niedługo wydarzy… po czym te osoby kładą się na skarpie, która jest właśnie między budynkiem, o którym pani wspomniała, a parkiem. Policja robi okrążenie i oni dalej sobie biesiadują i siedzą.

Po nocnych libacjach w parku oddanym do użytku w 2018 roku za kwotę prawie 2,5 mln złotych, przyszedł czas na problem bałaganu po sobotnich imprezach na Zamkniętej czyli ulicy Mickiewicza.  

Radna Jadwiga Cuber: (…) Jest jeszcze jedno miejsce – zamknięta Mickiewicza. Narzekają mieszkańcy, którzy w niedzielę spacerują do kościoła, że jest bardzo brudno, tak zanieczyszczone właśnie przez te nocne szaleństwa (…) Też jestem zdziwiona, że policja nic nie robi. To jest takie małe miasteczko, każdy powinien czuć się bardzo bezpiecznie, a ludzie chodzą przerażeni. A co będzie jak będą te światła wyłączone w nocy?

Temat podsumował zastępca burmistrza Leszek Szefliński.

z-ca burmistrza Leszek Szefliński: (…) Problem wandalizmu jest dosyć poważnym problemem w całym kraju. Nie widzę innej możliwości, możemy jedynie to monitorować i próbować na gorącym uczynku kogoś złapać. Działania policji są tutaj kluczowe, a trochę wątpliwe do tej pory.

Kamieński Portal Informacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *