Kamieński Portal Informacyjny
Nie będzie wprowadzenia nauki w trybie zdalnym! Szkoły pozostaną otwarte!

Nie będzie wprowadzenia nauki w trybie zdalnym! Szkoły pozostaną otwarte!

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że szkoły pozostaną otwarte. Rząd nie widzi konieczności wprowadzania nauki zdalnej. Konferencja miała być poświęcona edukacji, jednak temat ten wywołali dopiero dziennikarze.

Na dzień dzisiejszy 98% szkół funkcjonuje w systemie stacjonarnym. I tylko niewielki procentów szkół funkcjonuje w systemie hybrydowym lub zdalnym. Strategia Ministerstwa Edukacji z sierpnia br. zdaje egzamin. Zdaje egzamin w tym trudnym okresie. (…) Dlatego na dzisiaj nie widzimy takiej konieczności, żeby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym – oświadczył Mateusz Morawiecki Premier RP.

Premier dodał, że rozwiązania, które zaproponował resort edukacji są na razie adekwatne do sytuacji. Jednocześnie zapewnił, że Rząd będzie reagował odpowiednio w porozumieniu z kierownictwem poszczególnych placówek.

W całej Polsce jest około 48.000 placówek oświatowych. Ponad 800 placówek prowadzi obecnie nauczanie hybrydowe, a 200 szkół funkcjonuje w trybie zdalnym.

W dniu dzisiejszym zdiagnozowano 5300 nowych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *