Kamieński Portal Informacyjny
Nie będzie podwyżek za śmieci w Gminie Wolin

Nie będzie podwyżek za śmieci w Gminie Wolin

Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska po ostatniej sesji Rady Miejskiej poinformowała, że Gmina Wolin nie wprowadzi wyższych opłat z tytułu wywozu nieczystości w Gminie Wolin.

Większość Radnych przychyliła się do mojego wniosku na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej, za co bardzo dziękuję. Jakiś czas temu moi współpracownicy po przeprowadzeniu wyliczeń przygotowali wyższe stawki, które w myśl nowej ustawy, rosnących kosztów transportu i składowania, a co za tym idzie ogólnego rachunku ekonomicznego powinny zostać natychmiast wdrożone.

Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska tak uzasadniła mieszkańcom swoją decyzję:

„Razem z większością Radnych nie zgodziłam się na podwyżki z dwóch zasadniczych względów:

  • Żyjemy obecnie w bardzo trudnym czasie ze względu na pandemię. Wiele osób boi się dziś o swoje życie i zdrowie oraz o pracę i bezpieczeństwo ekonomiczne swoich rodzin. Dlatego, jako samorząd robimy wszystko co możemy, aby w dobie pandemii pomagać różnym grupom społecznym, np. seniorom, przedsiębiorcom, młodzieży szkolnej i nauczycielom.
  • Nie wprowadzimy też dziś podwyżek z drugiego względu, a mianowicie na końcówce roku widzimy dokładnie, że obecny system rozliczania odpadów jest nieszczelny i niesprawiedliwy.

Dlatego dajemy sobie czas do początku przyszłego roku, aby dokończyć przygotowania całkowicie przemodelowanego systemu odpadowego. Po to, aby mieszkańcy nie musieli dopłacać do tych, którzy z różnych względów nie płacą albo płacą zdecydowanie za mało względem wytworzonych śmieci.👉Na dziś podwyżka byłaby niesprawiedliwa dla większości mieszkańców i dlatego nie może mieć miejsca. O szczegółach będziemy informować w niedalekiej przyszłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *