Kamieński Portal Informacyjny
Neutralizacja bomby Tallboy w poniedziałek! Utrudnienia w podróżowaniu! Znamy szczegóły!

Neutralizacja bomby Tallboy w poniedziałek! Utrudnienia w podróżowaniu! Znamy szczegóły!

W poniedziałek w Świnoujściu rozpocznie się neutralizacja największej bomby znalezionej po II wojnie światowej. Operacja prowadzona będzie od 12 do 18 października. W czasie operacji ewakuowanych będzie ponad 700 mieszkańców, a przeprawa Centrum będzie zamknięta. Zamknięty będzie również most prowadzący na wyspę Karsibór. Ewakuowana zostanie także część mieszkańców Karsiboru i Ognicy.

Na czas trwania operacji, codziennie w godz. 7-17.00 zamknięta będzie przeprawa promowa Centrum – promy Karsibór. Oznacza to, że w tych godzinach wjazd i wyjazd do i ze Świnoujścia będzie bardzo utrudniony. Ostatni prom Karsibór odchodził będzie rano o godz. 7 z obu stron. Od godz. 17.30 promy pływać będą co 30 minut przez całą noc.

Na przeprawie Warszów dwa promy Bielik kursować będą przez całą dobę zgodnie z rozkładem. W godz. 7.00 – 17.00 dodatkowo wspomagać będą je dwa promy Karsibór. Promy Bielik zabierają tylko samochody osobowe oraz ruch pasażersko-rowerowy, promy Karsibór wszystkie pojazdy. W nocy prom Karsibór jako wsparcie pływać będzie na przeprawie Warszów w zależności od potrzeb. W czasie neutralizacji niewybuchu, przeprawą Warszów przeprawiać mogą się wszystkie pojazdy bez względu na rejestrację.

Na czas neutralizacji, codziennie o godz. 9.00 zamykany będzie most w Karsiborze. Jego otwarcie będzie następowało codziennie po zakończeniu prac, nie później niż o godz. 17.00.

Osoby spoza Świnoujścia, które w tych dniach planują przyjazd samochodem do miasta, jeśli tylko mają taką możliwość, proszone są o przesunięcie terminu przyjazdu po zakończeniu akcji. A jeśli nie jest to możliwe, należy liczyć się z utrudnieniami w przeprawie.

Apel dotyczy również kierowców jadących od strony Niemiec, którzy ogólnodostępną przeprawę „Centrum” (promy Karsibór) traktują jako drogę tranzytową w głąb kraju (np. dojazd do Kołobrzegu, Gdańska, Międzyzdrojów).

W dniach 12-16.10 powinni kierować się na najbliższe przejścia graniczne Kołbaskowo – Pommellen i Lubieszyn – Linken. Wszystkie instytucje, które korzystają z dostaw przez samochody ciężarowe proszone są w miarę możliwości o zapewnienie odpowiedniej logistyki dostaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *