Kamieński Portal Informacyjny
Nauczycielki zarzucają dyrektorowi mobbing. Powiat nie zajął się skargą

Nauczycielki zarzucają dyrektorowi mobbing. Powiat nie zajął się skargą

5 maja br. do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim wpłynęła skarga na dyrektora ZSP w Benicach. Trzy nauczycielki zarzucają dyrektorowi Markowi Maślakowi nękanie, wyśmiewanie, nierówne traktowanie, umniejszanie pracy, manipulowanie, mijanie się z prawdą, poświadczanie nieprawdy, utrudnianie pracy, inwigilację, mobbing oraz stosowanie przemocy ekonomicznej i werbalnej.

Rada Powiatu nie zajęła się skargą, uznając, że nie została powołana do ochrony praw pracowniczych. Właściwym organem do rozpatrywania tego typu spraw jest Sąd Pracy i każdy pracownik, który doznał mobbingu lub wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania.

Marek Maślak przez 10  lat pracował na stanowisku kierownika Zakładu Usług Publicznych w Golczewie. Został zwolniony w grudniu 2017 roku. Powodem zwolnienia były nieprawidłowości w kierowaniu, funkcjonowaniu i prowadzeniu spraw księgowych Zakładu Usług Publicznych, wykazane po kontroli zakładu.

W październiku 2018 roku Maślak został nowym menadżerem ZSP w Benicach. Został powołany na to stanowisko pomimo negatywnej opinii rady pedagogicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *