Kamieński Portal Informacyjny
Monitoring w parku miejskim. Władze czekają na lepsze ujęcia

Monitoring w parku miejskim. Władze czekają na lepsze ujęcia

Władze gminy postanowiły wypowiedzieć wojnę wandalom z parku miejskiego i zamontowały na drzewach tajemnicze urządzenia rejestrujące. Park został oznakowany tabliczkami z napisem – uwaga! obiekt monitorowany.

Podjęliśmy decyzję o rozlokowaniu różnego rodzaju urządzeń, które monitorują sytuację nie tylko w parku, ale też w innych miejscach. Chodzi tu o gospodarkę odpadami czyli śmieci, które są wyrzucane na naszym terenie, ale przede wszystkim o akty wandalizmu, które dzieją się w parku – poinformował burmistrz Stanisław Kuryłło.

Domniemani wandale doskonale wiedzą, że w parku są obecne fotopułapki i w ogóle się nimi nie przejmują. Bo jak się okazuje filmy pozyskane z tych urządzeń są zbyt kiepskiej jakości by mogły stanowić materiał dowodowy. Władze czekają na lepsze, dokładniejsze ujęcia, podczas gdy imprezowicze pozdrawiają podglądaczy.

Tam są rozmieszczone kamery, które nie ukrywam – my zmieniamy ich lokalizację, bo po jakimś czasie ci, którzy tam dobrze się bawią wręcz pozdrawiają nas przez te kamery. My mamy te nagrania, ale jeśli chcielibyśmy je potraktować jako materiał dowodowy to nie jest to łatwe. Mam nadzieję, że wreszcie będziemy mieli takie ujęcia, które będą jednoznacznie przesądzać o czyjejś winie i policja podejmie stosowne działania – w-ce burmistrz Leszek Szefliński.

Mimo wszystko burmistrz Stanisław Kuryłło jest głeboko przekonany, że podjęte działania wystarczą, żeby poradzić sobie z problemem wandalizmu w parku miejskim.

Wiemy już, że niektóre osoby zostały zidentyfikowane. Myślę, że jeszcze jedno, dwa upublicznienia tych twarzy spowoduje, że ten problem zniknie – burmistrz Stanisław Kuryłło.

O jakim upublicznieniu twarzy mówił burmistrz? Gdzie można zobaczyć te twarze? Kto je upublicznił? Tego niestety nie wiemy. Będziemy natomiast monitorować sytuację w parku i informować o skuteczności zamontowanego monitoringu.


Kamieński Portal Informacyjny

7 komentarzy

 • Mietek paciaciak , 22 października 2022 @ 18:01

  Skoro pisze LO to Ch**e radziłbym szukać wandali z innej szkoły np. Staszic tam się dopiero kręci patologia. 😚

 • Naprawdę? , 21 października 2022 @ 14:00

  Czyli są kamery, wieszamy je w różnych miejscach ale to wszystko g…o daje? No brawo! Kolejna kasa w błoto?

 • Anonim , 21 października 2022 @ 13:30

  to nie kamery to fotopułapki dla leśniczego więc nic dziwnego że jakość beznadziejna

 • Michu , 21 października 2022 @ 06:07

  to w kamieniu jeszcze młodzi ludzie mieszkają?

 • Anonim , 20 października 2022 @ 14:04

  niech sobie monitoring założy w spółkach gminnych, może będzie miał wiedzę co tam się dzieje

 • Anonim , 20 października 2022 @ 13:29

  całe to miasto monitorowane

 • Anonim , 20 października 2022 @ 12:11

  może niech casting zorganizują kto lepiej się nagra tego na policje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *