Kamieński Portal Informacyjny
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z dofinansowaniem na sprzęt

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z dofinansowaniem na sprzęt

28 października 2022 roku w Pyrzycach na Placu Apelowym PSP odbyło się uroczyste wręczenie Promes dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którego dokonał Poseł Ziemi zachodniopomorskiej pan Artur Szalłabawka oraz Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki, a także Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie nadbryg. Jarosław Tomczyk.

W związku z realizacją programu Rządowego jednostki MDP z powiatu kamieńskiego z ogólnej rezerwy budżetowej otrzymały dotację celową na działalność Ochotniczych Straży Pożarnych z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Z powiatu kamieńskiego dotację otrzymały:

MDP Stuchowo,
MDP Kołczewo,
MDP Kłęby,
MDP Mechowo,
MDP Świerzno,
MDP Stawno.

Jednostki z powiatu kamieńskiego otrzymały łącznie dotację w kwocie 15 825 złotych.

Wielkie podziękowania należą się Prezesom, Naczelnikom oraz opiekunom MDP , którzy zaangażowali się w pozyskanie w/w środków finansowych na działalność swoich MDP .

Podziękowania kierujemy także do Pana Komendanta PSP w Kamieniu Pomorskim st.bryg. Romana Pikulskiego za nadzór oraz dla pani Agnieszki za weryfikację i pomoc podczas składania wniosków.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP
w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *