Kamieński Portal Informacyjny
Międzyzdroje pod wodą po gwałtownych opadach deszczu

Międzyzdroje pod wodą po gwałtownych opadach deszczu

W wyniku obfitych opadów deszczu w Międzyzdrojach zalane zostały ulice Gryfa Pomorskiego, Myśliwska oraz park zdrojowy. Strażacy interweniowali ponad 20 razy wypompowując wodę z podtopionych terenów.

Zalana jest między innymi ulice Gryfa Pomorskiego i Myśliwska a także Park Zdrojowy. Woda wdarła się też na prywatne posesje, do restauracji, ośrodka wczasowego Gromada i do samochodów a także do jednego z przedszkoli. Nasze działania skoncentrowane były przede wszystkim na udzieleniu pomocy w bezpośrednim zagrożeniu dla zalanych posesji, tam, gdzie znajdowali się mieszkańcy bądź ludzie, którzy nie mogli samodzielnie opuścić pomieszczeń. Na tę chwilę działania trwają. Zaangażowanych jest około 25 jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu kamieńskiego – powiedział rzecznik powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, starszy kapitan Michał Wiaderski.

Aktualnie wszystkie ulice w Międzyzdrojach są już przejezdne. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. zachodniopomorskiego, które ma obowiązywać do godz. 21 w 16 powiatach, m.in. w gryfińskim, kamieńskim, łobeskim, myśliborskim, a także w Szczecinie i Świnoujściu. Mogą wystąpić burze z opadami deszczu i wiatr o prędkości do 75 km/h. Miejscami może też spaść grad.

FOTO: SPOŁECZNOŚĆ MIĘDZYZDROJE – www.spolecznoscmiedzyzdroje.pl

1 Comment

  • Anonim , 21 sierpnia 2020 @ 15:45

    byłam tam tydzień wcześniej dziki sobie spacerowały masakra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *