Kamieński Portal Informacyjny
Kwesta na cmentarzu na renowację Kwatery Saperów WP

Kwesta na cmentarzu na renowację Kwatery Saperów WP

W Dzień Wszystkich Świętych Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej organizuje Kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim, która odbywa się na naszej nekropolii od 2015 roku.W tym roku jej celem będzie przeprowadzenie drugiego etapu renowacji Kwatery Saperów Wojska Polskiego, którzy zginęli 20 czerwca 1945 r. podczas rozminowywania Ziemi Kamieńskiej.

1 listopada, w godzinach 10.00 – 15.00 będziemy z puszkami przy bramach na nasz cmentarz od strony ulic – Cypriana Kamila Norwida i Szczecińskiej.

Liczymy na Państwa wsparcie!

Kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarejestrowana pod numerem 2022/4672/OR oraz zamieszczona na portalu zbiórek publicznych.

W ubiegłym roku dzięki hojności naszych Darczyńców udało się zebrać 5100,12 zł. Suma ta umożliwiła przeprowadzenie pierwszego etapu renowacji kwatery saperskiej, na który złożyło się odnowienie obelisku z tablicą pamiątkową oraz pierwszej z pięciu mogił. W ubiegłym roku, dzięki wsparciu trzech osób pozyskaliśmy także 2500 zł podczas zrzutki internetowej. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku ta kwota pozwoli na odnowienie drugiej mogiły.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *