Kamieński Portal Informacyjny
Kopciuchy w Kamieniu Pomorskim! Mieszkańcy mają dość! ZDJĘCIA i FILM

Kopciuchy w Kamieniu Pomorskim! Mieszkańcy mają dość! ZDJĘCIA i FILM

Walka z kopciuchami trwa już od kilku lat i nadal niestety jest jeszcze wiele do zrobienia w tym temacie. Ogólnie panuje przekonanie, że smog to sprawa dużych miast i nas, mieszkańców małych miejscowości ten problem nie dotyczy. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Kopciuchy potrafią uprzykrzyć życie w każdym miejscu.

Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy zdjęcia i film, które przedstawiają sytuację jaka często występuje w Kamieniu Pomorskim przy ul. Jedności Narodowej 1. Kopciuchów nie zraża nawet ruch uliczny, sąsiedztwo popularnego sklepu spożywczego, apteki, pizzerii i baru z obiadami.

To przykład niewłaściwego zachowania, zatruwania powietrza w Kamieniu. Wieczorem w połączeniu z cięższym jesiennym powietrzem mamy doskonały przykład smogu – napisał do nas Internauta proszący o zachowanie anonimowości.

Tak zwane „kopciuchy” to tanie, najbardziej prymitywne piece, w których można spalić wszystko: muł i miał węglowy, ale też opony, pieluchy, szmaty, buty, plastikowe butelki itp.  Ze względu na przestarzałą technologię i niską temperaturę spalania piece te emitują znacznie więcej pyłów i substancji rakotwórczych. Szacuje się, że w całym kraju jest jeszcze około 3 mln takich urządzeń.

To, czym się pali w domowym piecu, nie jest wbrew pozorom prywatną sprawą właściciela lokalu. Od jego rozsądku, wiedzy i swoistej dyscypliny zależy jakość powietrza i czystość w okolicy. Spalanie śmieci w piecu jest nie tylko głupotą, ale również – wykroczeniem.

Domowy piec to nie spalarnia śmieci – nie powinno trafiać do niego nic poza paliwem określonym przez producenta w warunkach jego użytkowania. Osoba, która ma problem z tym, że sąsiad spala śmieci, powinna zgłosić problem do gminy. Wysokość kary wynosi od 20 zł do nawet 5 tys. zł na podstawie Kodeksu ds. wykroczeń.

Kamieński Portal Informacyjny
15.12.2020 r.

4 komentarzy

 • Anonim , 17 grudnia 2020 @ 04:40

  dobrze że ktoś ruszył temat Nie pierwszy raz tak kurzy to już recydywa normalnie tutaj. Dają kasę to wymieniać te stare graty a jak nie to na wioche może w pole gdzieś gdzie nie ma ludzi??

 • Anonim , 16 grudnia 2020 @ 19:03

  Kolejny przyklad podjudzania ludzi do konfliktów przez redaktorkow. A czy nie lepiej bylo by, gdyby osoba zglaszajaca np. wytlumaczyla w jaki sposob palic w piecu, albo Pan redaktorek moze by najpierw odrobil lekcje, dowiedział sie o technikach palenia bez nadmiaru dymu i dopiero napisal artykul o piecach? Czesto te nowe super technologie robia wiecej szkody od starego kopciucha przy niewiedzy w uzytkowaniu. Ludzie skad w Was tyle jadu ? Afera za afera…. a gdzie rozmowa ?

 • Maciek , 15 grudnia 2020 @ 14:42

  A ja bym jeszcze dodał kopciuchów z Rejtana.
  Do Anonima: Ja też już nie jeden raz przedzierałem się przez żrący dym na Jedności do sklepu. To nie są pojedyncze wybryki, tylko codzienność.

 • Anonim , 15 grudnia 2020 @ 13:03

  serio??? smog ? jeden gosciu palil w piecu cisinienie jest niskie i „kladzie dym na ulice a wy to debile smogiem nazywacie ? hahaha poza tym jak widac na zaloczonym obrazku ze wiatr jest tak silny ze zaraz to rozwieje wiec k*** a nie dzienikarze troche wiecej rzetelnosci 😛 juz naprawde to moasto na psy schodzi skoro nie macie o czym pisac to moze byscie sie zajeli stefankiem kurylo burmistzrem z d*** ktory nnic nie zrobil dla tego miasta tylko bierze hajs i ewentualnie lubi sobie cudze zaslugi przywalaszczac …to by sie nadawal na temat afery dzienikarskiej a nie sorki zapmnialem ze mu d*** lizecie az ma mokre gacie … smog w kamieniu hahahahaha no k*** tak debilnego artykulu jeszcze nie widzialem xd a jak autobusy z pks kopca na pol wojwodztwa to juz nikt o tym nie pisze 😛 super ten wasz smog taki na kawalek ulicy 😀 jakie d*** nie dzienikarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *