Kamieński Portal Informacyjny
Polska Pod Biało-Czerwoną! Głosuj na Kamień Pomorski

Polska Pod Biało-Czerwoną! Głosuj na Kamień Pomorski

Każda z niemal 2,5 tysiąca gmin w Polsce może otrzymać od państwa flag masztowy. Z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję Pod Biało-Czerwoną. Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów online na stronie gov.pl/bialoczerwona, otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalację. Projekt ogłosił w Tychach premier Mateusz Morawiecki.

Biało-czerwona flaga niech łączy. Nasze barwy należą do wszystkich. To przyszłość, teraźniejszość i przeszłość – mówił w Tychach podczas inauguracji akcji „Pod Biało-Czerwoną” premier Mateusz Morawiecki.

Akcja Pod biało-czerwoną

Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które oddali życie nasi przodkowie. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, buduje wspólnotę i wzmacnia ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego.

Pod petycją o zakup masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą się podpisywać wszyscy jej mieszkańcy.

Ilu podpisów potrzeba do realizacji projektu?

  • w gminach do 20 000 mieszkańców – przynajmniej 100 podpisów
  • w gminach do 100 000 mieszkańców – przynajmniej 500 podpisów
  • w minach powyżej 100 000 mieszkańców – przynajmniej 1000 podpisów

WEJDŹ I ZAGŁOSUJ!
https://www.gov.pl/bialoczerwona

Harmonogram akcji:

  • 25 sierpnia 2020 r. – ogłoszenie projektu przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
  • 11 listopada 2020 r. – zakończenie zbiórki podpisów online.
  • 29 listopada 2020 r. – opublikowanie listy gmin, które uzyskały niezbędną liczbę podpisów.

Trzy gminy z największą procentowo liczbą podpisów odwiedzi Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Premier weźmie udział w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’
– Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki


źródło: www.premier.gov.pl

1 Comment

  • Pomorzanin , 27 sierpnia 2020 @ 04:13

    Kamień Pomorski to niech lepiej się zajmie zorganizowaniem jakiegoś transportu. Bo żeby dojechać 25 kilometrów załatwić sprawę w jakiejś instytucji to nie wiadomo czy się wróci tego samego dnia. Miasto powiatowe a dojechać tam to jak pociągiem na Madagaskar…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *