Kamieński Portal Informacyjny
Kamil Szymacha jako reprezentant Polski wystąpi w Orlen Nations Race

Kamil Szymacha jako reprezentant Polski wystąpi w Orlen Nations Race

Przed nami start kolejnej edycji ORLEN Nations Race, podczas której zmierzą się ze sobą zawodnicy reprezentacji narodowych takich krajów jak Włochy, Niemcy, Dania i Polska. W piątek 9 września rozpocznie się dwuetapowy wyścig należący do cyklu Pucharu Narodów UCI U23. W zawodach udział weźmie zawodnik LKS Baszta Golczewo Kamil Szymacha, który został został powołany do reprezentacji Polski.

– To wyjątkowy wyścig, ponieważ organizujemy go dla kolarzy, którzy nie mają jeszcze 23 lat, ale są zawodowymi kolarzami i będą reprezentować swoje kraje, a nie ekipy. – zapowiada wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang.

1. etap wyścigu rozpocznie się w Supraślu i po przejechaniu 156,9 kilometra kolarze dotrą do Białegostoku. Trasa będzie prowadzić po stosunkowo płaskim terenie.

Etap 2 to 136,1 km z Białegostoku do Augustowa. Trasa charakteryzuje się 3 podobnymi podjazdami i dużą liczbą dość prostych odcinków prowadzących przez podlaskie lasy. Całkowity przewyższenie na tym etapie wynosi 750 metrów.

Zapraszamy do kibicowania Kamilowi. Początek transmisji na żywo 9 września na kanale TVP Sport o godz. 12:45.
Będzie też ogólnoświatowa transmisja online za pośrednictwem serwisu www.sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *