Kamieński Portal Informacyjny
Kamil Szymacha Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym w Kazimierzy Wielkiej!

Kamil Szymacha Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym w Kazimierzy Wielkiej!

Kamil Szymacha z LKS Baszta Golczewo wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym, które od piątku 21 sierpnia odbywają się Kaziemierzy Wielkiej w województwie świętokrzyskim. Uczestnicy wyścigu o tytuł mistrzowski mieli do pokonania w niebywałym upale 122 km mocno urozmaiconej trasy. Kamil Szymacha dotarł na metę solo, pozostawiając innych rywali daleko w tyle.

W wyścigu brali udział również Jakub Cieślikiewicz i Michał Kalinowski, którzy walczyli do samego końca i zakończyli wyścig na wysokich miejscach. Trenerem sekcji juniorów od wielu lat pozostaje Jacek Kołba.

To już kolejny wielki sukces kolarzy z Golczewa w tegorocznym sezonie kolarskim. Nie tak dawno, bo 11 sierpnia informowaliśmy o sukcesie zawodniczki LKS Baszty Golczewo Aleksandry Grudzińskiej, zawodniczki LKS Baszty Golczewo, która zaliczyła udany występ w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie torowym w Kaliszu, gdzie zdobyła srebrny medal w konkurencji na 2000 metrów, brązowy medal w Omnium, a także zajęła 4 miejsce w sprintach. 

Wielkie gratulacje dla Kamila, jego trenera, a także dla pozostałych zawodników Ludowego Klubu Sportowego Baszta, którzy wspólnie tworzą ekipę kolarską na miarę kolejnych sukcesów mistrzowskich. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.