Kamieński Portal Informacyjny
Kamieński PiS zablokował sprzedaż aresztu! Lokalne Stowarzyszenie ma swój pomysł!

Kamieński PiS zablokował sprzedaż aresztu! Lokalne Stowarzyszenie ma swój pomysł!

Wojewoda Zachodniopomorski cofnął zgodę na sprzedaż nieruchomości po byłym Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim. Starostwo Powiatowe wycofało się z ogłoszonego przetargu. Jak dowiadujemy się od Prezesa Stowarzyszenia Sercem Dla Regionu Ariela Juszczaka – na jego prośbę przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z Kamienia Pomorskiego wystąpili do Wojewody o wstrzymanie czwartej próby sprzedaży tego obiektu.

Stowarzyszenie Sercem dla regionu wydało oświadczenie w tej sprawie:

W dniu 07.02.2019 r. wystąpiliśmy z wnioskiem jako Stowarzyszenie Sercem dla regionu do Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Starosty Powiatu Kamieńskiego, o przekazanie nieruchomości nieodpłatnie na szczególnych warunkach od Skarby Państwa. Chcemy by kompleks budynków po byłym Areszcie stał się sercem kulturalnym miasta po zagospodarowaniu go wg naszych pomysłów: na dziedzińcu aresztu powstanie scena i będą się odbywać jarmarki, spotkania, koncerty czy kabaretony.

Na I i II piętrze powstanie baza hotelowa w klimacie sal więziennych (zdjęcie w załączeniu posta);Większość pomysłów chcemy zrealizować pozyskując środki zewnętrzne, dotacje od różnych instytucji. Będzie to wymagało wielkiego zaangażowania, ale uważamy, że na prawdę warto. Jesteśmy otwarci na współpracę w każdym zakresie oraz na Wasze pomysły!

Budynek administracyjny oraz spacerniak zostaną przekształcone w Młodzieżową Fabrykę Pasji, miejsce spotkań dla młodych ludzi; w części piwnicznej zostanie zorganizowany bank żywności i przeniesiony ze zrujnowanych pomieszczeń przy szpitalu; na parterze powstanie Inkubator przedsiębiorczości (pomieszczenia dla firm) oraz sale rehabilitacyjne dla seniorów wraz z Klubem Seniora.

Pierwszeństwo przejęcia budynku miał Burmistrz Stanisław Kuryłło, jednak z tej opcji zrezygnował. Starostwa Józef Malec usilnie zmierza do jego sprzedaży, wpisując już dochody do budżetu powiatu, których nawet nie uzyskał. Na naszą prośbę, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z Kamienia Pomorskiego, (radny Jerzy Adamiak, któremu bardzo za to dziękuje), wystąpili do Wojewody Zachodniopomorskiego o wstrzymanie czwartej próby sprzedaży tego obiektu. Dziś czekamy na spotkanie z Wojewodą by kontynuować nasz pomysł. Wiele działek, budynków w Kamieniu Pomorskim zostało wysprzedanych, a ten obiekt, w naszej ocenie, jest ostatnim miejscem do zagospodarowania na cele użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *