Kamieński Portal Informacyjny
Kamieńska Amatorska Liga Futsalu po 16 latach przechodzi do historii

Kamieńska Amatorska Liga Futsalu po 16 latach przechodzi do historii

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim nie ogłosił w tym roku zapisów do 22 edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Tegoroczne plany rozgrywkowe pokrzyżowała pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Tym samym kamieńskie rozgrywki futsalowe po niemal 16 latach istnienia przechodzą do historii.

Kamieńska Amatorska Liga Futsalu powstała w 2003 roku z inicjatywy ówczesnego Dyrektora MOSiR-u Marka Świderskiego. Od zwykłych rozgrywek amatorskich w ciągu kilkunastu lat KALF stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych lig futsalowych w województwie zachodniopomorskim. Przez wiele długich lat kamieńskie rozgrywki dostarczały niezapomnianych wrażeń i emocji oraz cieszyły się niesłabnącą popularnością. Niestety, nieśmiertelna liga KALF podzieliła losy innych futsalowych lig w regionie, które już wcześniej zakończyły swoje zmagania.

W najlepszych latach istnienia Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu w rozgrywkach brały udział 24 drużyny, które rywalizowały w trzech ligach. W ostatnich latach liczba drużyn spadała wraz z każdą kolejną edycją. Do dwóch ostatnich w 2018 i 2019 roku zgłosiło się 8 zespołów.

Siłą napędową Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu była jej młodsza siostra zwana MINI KALF-em. Były to rozgrywki skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, którzy nie ukończyli 16 lat. Dzięki temu, co roku do Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu dołączali zawodnicy, którzy mieli już za sobą kilka lat gry w młodzieżowym futsalu.

Idealnym przykładem był zespół Pankbud, którego zawodnicy przez kilka lat rywalizowali w MINI KALF-ie. Po kilku latach Pankbud już w lidze dla dorosłych zdobył Mistrzostwo Kamienia Pomorskiego w Futsalu. Stało się tak w 2018 roku podczas XIX finału Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

Przez niemal 16 lat zawodnicy Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu napisali niezwykłą historię rozgrywek futsalowych. Czas pokaże czy w przyszłości uda się reaktywować kamieńskie rozgrywki futsalowe. Póki co po KALF-ie pozostały jedynie wspomnienia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *