Kamieński Portal Informacyjny
Jubileuszowa Gala Babilon MMA 30 w Międzyzdrojach

Jubileuszowa Gala Babilon MMA 30 w Międzyzdrojach

W piątek 08 lipca br. w amfiteatrze w Międzyzdrojach o godzinie 19:00 rozpoczęła się jubileuszowa gala Babilon MMA 30, podczas której kibice zobaczyli dziewięć pojedynków mieszanych sztuk walki. Gala była transmitowana na żywo w telewizji Polsat, więc Ci co nie kupili biletów mogli śledzić walki na antenach Polsat Sport.

Trzy pierwsze walki zakończyły się przez techniczny nokaut. Na dobry początek gali do poddania przez duszenie zza pleców Nikodem Sura zmusił Kamila Grześkowiaka. Widowiskowo walkę zakończył także Adrian Osmański ( MMA 3-0-1 ), który przez TKO pokonał Krzysztofa Kamińskiego ( MMA1-1-0 ). Nadziei kibiców na show nie zawiódł również Przemysław Górny. W trzeciej rundzie starcia z Kordianem „Spejsonem” Wacławem zasypał rywala takim gradem ciosów, że ten runął na ziemię. Sędzia był zmuszony przerwać ten pojedynek. Następnie kibice mogli zobaczyć pojedynek kobiet, w którym udział wzięła  Eliza Kuczyńska (MMA 0-3-0 ) ze Świnoujścia. Niestety pojedynek zakończył się dla Elizy porażką.  Jednogłośną decyzją sędziów walkę wygrała znacznie bardziej utytułowana zawodniczka z Krakowa Weronika Zygmunt ( MMA 5-5-0 ).  

W innych walkach: Sergiusz Zając(MMA 2-0-0) pokonał Łukasza Kulpę (MMA 3-3-0) przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie pierwszej,Mateusz Strzelczyk (MMA 11-12-1)pokonał Mateusza Rybaka (MMA 6-3-0) jednogłośną decyzją sędziów zaś Kołobrzeżanin Marcin Sianos (MMA 6-7-0) pokonał Marcina Kalatę (MMA 3-4-0) w wadze ciężkiej jednogłośną decyzją sędziów.  Kołobrzeski zawodnik mądrze zarządzał siłami i przez trzy rundy zdominował „Araba”. 

Głównym pojedynkiem piątkowej gali Babilon MMA 30 w Międzyzdrojach było starcie o tytuł mistrzowski organizacji w wadze półciężkiej –ŁukaszSudolski (MMA 10-1-0) skrzyżował rękawice z Edersonem Macedo(MMA 11-7-0).  Sudolski od początku starał narzucić swój styl, mając kilka okazji do znokautowania przeciwnika. Bez większych problemów kontynuował swoją taktykę, obijając w klinczu i dystansie Brazylijczyka w pierwszej rundzie. Macedo chwiał się na nogach, w pewnym momencie opuścił ręce i nie reagował na uderzenia Ostateczne rozstrzygnięcie nastało w ostatnich sekundach drugiej rundy, kiedy zakrwawiony mistrz federacji Babilon rozbijał w parterze głowę Macedo. Sędzia zmuszony był przerwać walkę, bo krew lała się strumieniami. Łukasz Sudolski, zawodnik Babilon MMA został mistrzem wagi półciężkiej.


ŹRÓDŁO: Aneta Czyżak UM Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *