Kamieński Portal Informacyjny
Jest wniosek o opracowanie dokumentacji budowy boiska sportowego przy SP1!

Jest wniosek o opracowanie dokumentacji budowy boiska sportowego przy SP1!

Wraca temat zapomnianego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Radny Piotr Beczak skierował do Komisji Oświaty wniosek o opracowanie dokumentacji projektowej budowy boiska sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Radny argumentuje, że stan boiska zagraża zdrowiu i życiu uczniów korzystających z istniejącej infrastruktury, a także nie pozwala przeprowadzać zajęć wychowania fizycznego na świeżym powietrzu.

O fatalnym stanie boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim poinformowaliśmy 17 listopada.
ZOBACZ ARTYKUŁ: Zapomniane boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim

fot. Kamieński Portal Informacyjny

Opracowanie dokumentacji projektowej pozwoli oszacować całkowity koszt inwestycji, który będzie również zależał od decyzji Konserwatora Zabytków. Projekt pozwoli starać się o dofinansowanie z ministerstwa sportu, które wynosi do 80%.

Szacowany koszt dokumentacji projektowej wyniesie ok. 50 tys. zł. Wniosek został pomyślnie przegłosowany przez Komisję Oświaty i został skierowany do Burmistrza o zabezpieczenie pieniędzy w budżecie na 2021 rok. Teraz wszystko w rękach Burmistrza Stanisława Kuryłły, który ma czas do kolejnej sesji Rady Miejskiej kiedy będzie uchwalany budżet Gminy Kamień Pomorski na przyszły rok.

Okazuje się, że Radny Piotr Beczak jeszcze przed złożeniem wniosku do Komisji Oświaty zgłosił swoją propozycję do projektu budżetu, ale Burmistrz Stanisław Kuryłło nie ujął tego zadania w przyszłorocznym budżecie. Dlatego też na Komisji Oświaty zaproponowany przez Burmistrza projekt budżetu na 2021 rok otrzymał opinię negatywną.

Do sprawy tej z pewnością niebawem powrócimy.

fot. Kamieński Portal Informacyjny

tekst i foto: Kamieński Portal Informacyjny

1 Comment

  • Anonim , 8 grudnia 2020 @ 18:22

    najwazniejsze ze na stadionie są trybuny modulowe i scianka wspinaczkowa bedzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *