Kamieński Portal Informacyjny
Jest akt oskarżenia przeciwko mordercy z Sulikowa

Jest akt oskarżenia przeciwko mordercy z Sulikowa

Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Dawidowi J., któremu zarzuca brutalne zabójstwo 18-letniej Magdy ze Świńca. Mężczyzna przyznał się do zgwałcenia i uduszenia młodej kobiety. To nie była jego pierwsza zbrodnia. Już jako nastolatek w 2006 roku Dawid J. zgwałcił i udusił 13-letnią Sylwię. Wtedy uznano go za najmłodszego przestępcę seksualnego w Europie.

18-letnia Magda ze Świńca ostatni raz widziana była 24 maja 2021 roku. Tego dnia pojechała na zakupy na skuterze, który zepsuł się jej pod jednym z kamieńskich supermarketów. Analiza nagrań monitoringu wykazała, że kobieta wsiadła do samochodu Dawida J. Mężczyzna zaoferował, że odwiezie ją do domu. 30-latek, pod pretekstem pomocy, wywiózł ją do lasu, zgwałcił i udusił. Policja przez tydzień szukała dziewczyny. Po odnalezieniu ciała, mężczyzna przyznał się do winy.

Dawid J. został oskarżony o zabójstwo 18-latki. Za zbrodnię, którą popełnił, grozi mu od 15 lat do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Pierwsza rozprawa w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *