Kamieński Portal Informacyjny
II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

W najbliższą sobotę w Międzyzdrojach odbędzie się II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej – zawody lekkoatletyczne przewidziane dla dzieci i młodzieży, które odbędą się na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach.

Irena Szewińska od lat była związana z Międzyzdrojami i wiele razy towarzyszyła imprezom sportowym w tym mieście. Była honorowym obywatelem Miasta i Gminy Międzyzdroje. W 2018 roku Rada Miejska w Międzyzdrojach nadała imię Ireny Szewińskiej Stadionowi Miejskiemu w Międzyzdrojach.

Przed nami konkurencje lekkoatletyczne typowo kojarzące się z Ireną Szewińską, czyli przede wszystkim biegi sprinterskie i skoki. Głównym celem zawodów jest poszukiwanie sportowych talentów, które w przyszłości tak jak Irena Szewińska będą zdobywać medale Olimpijskie.

Organizacja Memoriału ma również na celu przybliżenie sylwetki Ireny Szewińskiej dzieciom i młodzieży oraz upamiętnienie dokonań sportowych Mistrzyni.

Wydarzenie zostało dofinansowane:
– z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego
– z programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski
– z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego – Nagrody Marszałka Województwa
– z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje.

źródło: www.almiedzyzdroje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *