Kamieński Portal Informacyjny
Grad goli w meczach dzieci i młodzieży w Kamieniu Pomorskim

Grad goli w meczach dzieci i młodzieży w Kamieniu Pomorskim

W trzeci weekend października dużo się działo pod względem piłkarskim w Kamieniu Pomorskim. Układ gier sprawił, że wszystkie dziecięce i młodzieżowe zespoły spod znaku Gryfa, które w tym terminie miały wyjść na boiska były gospodarzami swoich spotkań i turniejów. Wydarzenie obfitowały w dużo niebiesko-biało-czerwonych goli.

Nasz przegląd tym razem rozpoczniemy od najmłodszych zawodników, młodych piłkarzy i piłkarek z roczników 2013-2014 Akademii, którzy do sportowej zabawy zaprosili zespoły Iny Goleniów, Mewy Resko i Polonii Płoty. Podopieczni trenerów Remigiusza Pęcaka i Przemka Kasprzaka zagrali czwarty turniej w ramach rozgrywek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej#PierwszaPiłka Orlika Młodszego gr. H. Jak to bywa w tych rozgrywkach w ramach sportowego było dużo goli, masa pięknych dryblingów, parad bramkarskich a przede wszystkim uśmiechów a na koniec poczęstunek ze słodkości i ciepłych kiełbasek.

W sobotę, 15 października swoje szóste spotkanie w ramach Regionalnej Ligi Młodzika gr. 1 rozegrali podopieczni trenerów: Dawida Sandzewicza i Łukasza Szpakowskiego. Tym razem ich przeciwnikiem była drużyna młodej szkółki piłkarskiej ze Świnoujścia – Winkids. Dla wielu ich zawodników to dopiero początki przygody z piłką nożną w wykonaniu drużynowym, tak więc mimo ambitnej walki musieli oni uznać wyższość naszej Akademii. Ostatecznie po dwóch golach Igora Lewkowa oraz po jednym trafieniu Igora Majchera, Igora Janiszewskiego, Łukasza Karkuta, Kacpra Walera, Kuby Interewicza, Aleksa Rajnerowicza, Mateusza Około-Kułaka i Szymona Beczaka kamieński zespół wygrał bardzo wysoko.

W niedzielne przedpołudnie i popołudnie mieliśmy dwumecz zespołów grających z Gryfem na piersi z drużynami Sparty Gryfice. Najpierw w ramach 7. Kolejki II klasy doszło do pojedynku juniorów Gryfa i Gryficzan. W szeregach gości moglibyśmy zobaczyć dwóch byłych zawodników Akademii: Tomka Wiśniewskiego i Michała Pikulskiego. Ich powrót na kamieńskie boisko im. Adama Eryka Forella nie był udany, bowiem podopieczni trenera Dawida Sandzewicza po czterech golach: Jakuba Idzika, trzech Adriana Kaczmarka, dwóch Tobiasza Maciejwskiego oraz jednym Patryka Słabolepszego bardzo wysoko wygrali ze Spartą.

Trzy godziny później na to samo boisko także przeciwko Gryficzanom wyszli trampkarze Akademii. Starcia tych drużyn z roczników 2008/2009 już od kategorii żaków zawsze obfitowały w sporo piłkarskich emocji. Tym razem jednak było ich troszkę mniej, bowiem przed sezonowe ubytki kadrowe drużyny z nad Regi były bardziej znaczące niż naszego zespołu. Ostatecznie młodzi kamienianie po dwóch golach Mateusza Pszczółkowskiego, jednym golu Oliwiera Stangryckiego, Wiktora Wisłockiego, trafieniu samobójczym oraz co warto podkreślić trafieniu Zosi Michalskiej, której to nie przeszkadza rywalizacja z o rok starszymi kolegami, wysoko wygrali ze Spartą. Pojedynek ten miał jeszcze jeden damski akcent, jak się bowiem okazało był on debiutem w roli Sędziny Głównej Pani Moniki Szymak. Pani Monika nieco stremowana trochę za mało używała gwizdka, ale można powiedzieć ostatecznie stanęła na wysokości zadania.

Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *