Kamieński Portal Informacyjny
Gmina zawarła ugodę w Sądzie Apelacyjnym. Zapłacimy 1.500.000 zł odszkodowania!

Gmina zawarła ugodę w Sądzie Apelacyjnym. Zapłacimy 1.500.000 zł odszkodowania!

Gmina Kamień Pomorski zawarła w Sądzie Apelacyjnym ugodę w sprawie wypłaty odszkodowania dla jednego z mieszkańców Wrzosowa. Burmistrz poinformował, że w tym roku trzeba zabezpieczyć w budżecie kwotę 1.500.000 zł na pokrycie części zasądzonego przez Sąd odszkodowania.

W okresie wakacyjnym brałem udział wspólnie z obecnym na sali z mecenasem i burmistrzem Szeflińskim w rozprawie w Sądzie Apelacyjnym odnośnie odszkodowania, które nie powiem, że będziemy zmuszeni, ale jest to wielce prawdopodobne przekazać na rzecz jednego z mieszkańców naszej gminy. Nie mówię o wysokości i nie będę o tym mówił w tym momencie, ponieważ podjęliśmy się zawarcia ugody. Jeżeli będą z Państwa strony szczegółowe pytania czy to ja czy to obecny na sali pan mecenas na pewno na to odpowie na jakim to jest etapie. Ale jedno jest nieuniknione. Na pewno w budżecie będziemy w tym roku musieli zabezpieczyć kwotę 1.500.000 zł na jedną z części wysokości tego odszkodowania. (…) Będziemy musieli dosyć mocno ograniczyć pewnego rodzaju zadania związane z dalszą działalnością, ponieważ jest to kwota która na pewno odbije się na naszym budżecie – powiedział podczas XIX sesji Rady Miejskiej Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Przypomnijmy – w grudniu 2019 roku Gmina Kamień Pomorski przegrała w sądzie proces o odszkodowanie w wysokości 3 mln złotych na rzecz jednego z mieszkańców Wrzosowa. Gmina wniosła odwołanie od nieprawomocnego wyroku.

W 2015 roku mieszkańcowi Wrzosowa wypłacono 783 tys. zł. Odszkodowanie dotyczy sprawy zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w latach 2010 – 2014 na terenach jednego z mieszkańców Wrzosowa.

O jakiej kwocie odszkodowania dokładnie mówimy? Tego na razie nie wiemy. W grudniu 2019 roku Sąd przyznał mieszkańcowi Wrzosowa odszkodowanie w wysokości 3 mln zł. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 6 mln złotych.

Foto: kamienews.pl

2 komentarzy

  • Anonim , 5 września 2020 @ 18:31

    6 mln zł i nie ma winnego? no chyba ktoś ten plan kiedyś akceptował, podjął takie a nie inne decyzje gdzie on jest i czemu nie płaci?

  • Anonim , 5 września 2020 @ 13:52

    zaraz bedzie ze nie ma kasy i trzeba plan naprawczy realizować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *