Kamieński Portal Informacyjny
Emocjonujący weekend w wykonaniu zawodników Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski

To był bardzo emocjonujący weekend w wykonaniu młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. Tak się bowiem, że na boiskach pojawiły się zespoły Trampkarzy, dwukrotnie Młodzików oraz dwie drużyny Orlika Młodszego Akademii. Mecze tych dwóch pierwszych zespołów, które rywalizują o ligowe punkty obfitowały w sporo zwrotów akcji, które nie zawsze ułożyły się po myśli naszych podopiecznych.

Nasz przegląd rozpoczniemy od drużyny rocznika 2010/2011 Akademii. Podopieczni trenerów Dawida Sandzewicza i Łukasza Szpakowskiego bez nominalnego bramkarza w ramach Regionalnej Ligi Młodzika gr. 1 najpierw w piątek (5.11) zmierzyli się z LKS Polonia PŁOTY a potem w poniedziałek udali się do Międzyzdrojów, gdzie zagrali z miejscową Falą. Tak jak napisaliśmy na wstępie mecze te obfitowały w sporo emocji. W piątek prowadzenie zmieniało się cztery razy, w poniedziałek trzy. W obu przypadkach ostatecznie lepsi byli goście. Mimo dwóch bramek Bartłomieja Szczęsnego i jednego Macieja Polakowskiego pierwsze starcie wygrała 4:3 Polonia. Zdecydowanie więcej goli padło w poniedziałek. Na listę strzelców czterokrotnie wpisywał się Igor Majcher, trzykrotnie Igor Janiszewski oraz po razie Aleks Rajnerowicz, Szymon Beczak i Kacper Waler. Ostatecznie, mimo prowadzenia do przerwy gospodarzy, za sprawą lepszej dyspozycji w drugiej połowie zespół AP Gryf wygrał to starcie wysoko.

W niedzielny poranek w Resku doszło do pojedynku na szczycie Terenowej Ligi Trampkarza gr. 1. Na przeciw siebie stanęły z kompletem zwycięstw miejscowa Mewa oraz AP Gryf. Chociaż więcej z gry mieli goście to strzelanie rozpoczęli gospodarze. Jeszcze przed przerwą wrzutką, która przerodziła się w strzał bramkarza Mewy zaskoczył Wiktor Wisłocki doprowadzając do remisu. Po zmianie stron zdecydowanie zaatakowali goście, którzy za sprawą pięknego uderzenia Antka Sobczyka wyszli na prowadzenie. Niestety, aby podwyższyć prowadzenie zabrakło, skuteczności, centymetrów albo przy pozycji spalonej poprawnej interpretacji sędziego liniowego. Jak to bywa w futbolu niewykorzystane sytuacje mszczą się. Gospodarze po błędzie kamieńskiej formacji obronnej wyrównali a potem przeprowadzili dwie zabójcze kontry, które dały im ostateczne zwycięstwo 4:2.

W sobotę (06.11) po raz trzeci w Kamieniu Pomorskim rozegrany został turniej rozgrywek #PierwszaPiłka ZZPN Orlika Młodszego gr. H. Nasi zawodnicy i zawodniczka z rocznika 2013/2014 bawili się grą razem z MKS Ina Goleniów, LKS Polonia PŁOTY oraz Mewa Resko. Jak to bywa w tych rozgrywkach było dużo goli, masa pięknych dryblingów, parad bramkarskich a przede wszystkim uśmiechów.

Tekst i foto: Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski