Kamieński Portal Informacyjny
Dziwnów wyróżniony za efektywność inwestycyjną

Dziwnów wyróżniony za efektywność inwestycyjną

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Miasto Dziwnów zajęło V miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota – Wydatki inwestycyjne samorządów za lata 2019-2021 oraz II miejsce w rankingu: Wykorzystanie środków z funduszy Unii Europejskiej za lata 2014-2021.

Gala Inwestorów Samorządowych, podczas której wręczono nagrody, odbyła się 12 października 2022 roku w ramach XX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Podstawą opracowania rankingów były sprawozdania budżetowe samorządów, uzupełnione ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych miast powiatowych i miast na prawach powiatu.

W rankingu unijnym pod uwagę wzięto również kwoty wydatkowane na projekty współfinansowane ze środków unijnych. Wydatki samorządów dzielone były na liczbę mieszkańców.

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie obiektywnych danych z GUS (pod kątem kilku aspektów). Każdy z nich to odrębny ranking. Ponieważ są opracowywane na bazie zestandaryzowanych, obiektywnych wskaźników, często są wykorzystywane przez same samorządy do przygotowywania opracowań porównawczych, wykorzystywanych np. na sesjach rad.

Ranking w całości do pobrania znajduje się w linku: RANKING

Krzysztof Zawiliński
Gmina Dziwnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *