Kamieński Portal Informacyjny
Działki sprzedane. Kolejki turystycznej z dworca do mariny nie będzie

Działki sprzedane. Kolejki turystycznej z dworca do mariny nie będzie

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Radny Michał Sadowski poinformował o wpłynięciu wniosku w sprawie możliwości odtworzenia dawnej linii kolejowej, biegnącej od dworca w okolice kamieńskiej mariny z wykorzystaniem turystycznego szynobusu. Radny mówił też o planach połączenia Żółcina, Dziwnowa i innych miejscowości z wykorzystaniem tramwaju wodnego.

Wpłynął wniosek a właściwie zapytanie czy byłaby możliwość utworzenia portu i komunikacji szynobusu bądź podobnej… We wniosku były informacje na temat ponownego uruchomienia części linii szynowej w formie szynobusu, który prowadziłby w okolice mariny. Niestety ze względu na to, że część nieruchomości, na których występowały linie została sprzedana i szyny są po prostu w chwili obecnej częściowo niedostępne, porozbierane. Nie ma możliwości wykonania takiego połączenia kolejowego – poinformował Radny Michał Sadowski.

Natomiast w chwili obecnej będzie zwołana komisja, staramy się w jakiś inny sposób wykorzystać ten pomysł gdyż to jest bardzo fajna sprawa pod kątem turystycznym i na pewno będzie zachęcała odwiedzających Kamień Pomorski do tego aby skorzystać z tego – kontynuował Radny Michał Sadowski.

Między innymi ma połączyć drogą lądową Żółcino, Dziwnów i nadmorskie miejscowości, które mają połączenie przez Zalew. Mają być pośrednio odwiedzane przez dawną linię kolejową z przesiadką na tramwaj wodny. To nie jest takie proste, także sprawdzamy to wszystko czy jest taka możliwość. Z pewnością więcej informacji udzielę na następnej sesji Rady Miejskiej – podsumował Radny Michał Sadowski.


Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim odbędzie się w poniedziałek 28 grudnia o godz. 11.00.

tekst i foto: Kamieński Portal Informacyjny

2 komentarzy

  • Anonim , 16 grudnia 2020 @ 15:25

    O czym Wy Qwa marzycie..gmina biedna w ch..j i na dodatek burmistrz gamoń bez piorytetu na lepsze jutro

    • ADAM , 17 grudnia 2020 @ 13:32

      Trafiłeś w 10 popieram to co napisałeś .Niech jeszcze wznowią połączenie kolejowe CAMMIN -KOLBERG przez most na gryfickiej I gitara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *