Kamieński Portal Informacyjny
Dobiega końca kurs na prawo jazdy dla uczniów z Benic

Dobiega końca kurs na prawo jazdy dla uczniów z Benic

Małymi krokami zbliżamy się do zakończenia II edycji kursu na prawo jazdy kategorii B, który trwa od września br. i skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach.

Kurs odbywa się w związku z realizacją projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Kurs jest prowadzony przez LOK Ośrodek Szkolenia Kierowców w Gryficach. Podczas kursu jedenastu uczniów przeszło szkolenie teoretyczne z przepisów ruchu drogowego, odbyło zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych, a także odbyli zajęcia praktyczne. Zwieńczeniem kursu będzie podejście przez uczniów do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategoria B.

Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *