Kamieński Portal Informacyjny
Częściowy lockdown w Niemczech. Turyści muszą wracać do domów

Częściowy lockdown w Niemczech. Turyści muszą wracać do domów

Kanclerz Angela Merkel i władze krajów związkowych podjęli decyzję o częściowym lockdownie. Od 2 listopada dopuszczone są spotkania prywatne członków najwyżej dwóch gospodarstw domowych przy maksymalnej liczbie 10 osób. Zamknięte zostaną restauracje, bary, imbisy i kluby, ale dozwolona będzie sprzedaż dań na wynos. Mecze piłkarskie Bundesligi odbywać się będą ponownie przy pustych trybunach, zamknięte zostaną w Niemczech kluby fitness i inne miejsca służące do uprawiania sportów.

Częściowy lockdown nie ominie gabinetów kosmetycznych, gabinetów masażu oraz tatuażu. Otwarte pozostaną jedynie zakłady fryzjerskie, gabinety fizjoterapii, zakłady przemysłowe oraz rzemieślnicze. Od poniedziałku w Niemczech obowiązuje także zakaz imprez rozrywkowych i rekreacyjnych: dotyczy to kin, teatrów, oper i sal koncertowych.

W listopadzie zabronione są turystyczne noclegi w całych Niemczech. Wielu urlopowiczów musi wcześniej niż planowało spakować bagaże. Pierwsze kraje związkowe wyznaczyły już terminy wyjazdu.

Otwarte pozostaną szkoły, przedszkola oraz sklepy, a także duże centra handlowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *